Studénka v derby nezaváhala

Studénka - Studénečtí hokejisté v úvodním zápase krajské ligy mužů zvítězili v derby utkání s Kopřivnicí 3:0. Studénka zopakovala úspěch z posledního zápasu přípravného období, kdy v generálce porazila Kopřivnici 3:2.

9.10.2009

Start krajské hokejové ligy obstaralo derby HC Studénka – HC Kopřivnice. Domácí nakonec vyhráli 3:0. Ilustrační foto.Foto: Archiv

HC Studénka – HC Kopřivnice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Po úvodní šanci hostujícího Hrubého to vypadalo, že Kopřivnice, po porážce v generálce, přijela do Studénky srovnat účty. Jenže ve 4. minutě poslal domácí do vedení Horák – 1:0. V 6. minutě mohli domácí dvakrát pojistit své vedení, ale pozorný Gebauer byl proti. Hosté se za žádnou cenu nechtěli smířit s nepříznivým stavem a, podporováni svými fanoušky, byli nepříjemní.

Druhou třetinu začaly oba celky opět ve velkém stylu. Hra se změnila v souboj brankářů. Ve 26. minutě nastal další zlom, kdy zvýšil vedení domácích Miroslav Varga – 2:0. Do konce třetiny se hrálo ve svižném tempu s velkými, leč nevyužitými šancemi.

Definitivní rozhodnutí padlo v závěrečné části. A opět rozhodl vstup do třetiny. Ve 43. minutě zvýšil vedení domácích přesným zásahem Martin Varga. Přestože Kopřivnice dostala tři branky a sama žádnou nevstřelila, nebyla určitě horším týmem.

Oldřich Lipnický (Studénka): Jsme určitě spokojeni, a to jak s nasazením hráčů, tak s celkovým obrazem hry. Přes vyrovnanou statistiku zápasu rozhodlo větší nasazení domácích. Jsem spokojen i s posilami. Do utkání zasáhli bratři Vargové a mladý Mikel, kteří zahráli velmi dobře. Jejich výkon doplnily naše lajny, takže je vidět, že mančaft je dobře složený. Šlo o úplně jiné utkání, než když jsme se střetli v přípravě.

Miroslav Pokorný st. (Kopřivnice): Studénka vsadila na jednodušší taktiku, kdy se tlačila do brejků. Taky jí pomohly posily z Valašského Meziříčí, které toto utkání rozhodly, protože rozdíl mezi krajem a druhou ligou byl znatelný. Studénka otevřela skóre náhodným gólem po naší chybě. Pak jsme začali hrát, ale domácí vytěžili z protiútoků ještě dvě branky. To utkání bylo pro nás celkem prestižní, ale máme mladý tým a snažíme se dávat příležitost mladým hráčům. Z proher je třeba se poučit. Myslím, že to na klucích nenechá žádné následky.

Branky a nahrávky: 4. Horák (Mičulka), 27. Mir. Varga (Martin Varga), 43. Martin Varga (Mir. Varga, Mikeska), vyloučení: 7:7, bez využití, poměr střel: 30:30, rozhodčí: R. Janda – Czubaj, Zachara, diváci: 261

Studénka: Válek (Dobřanský) – Holanik, Sikora, Kovář, Mikeska, Mikel, Langer – Tomášek, Bolf, Čáň – Mičulka, Janečka, Horák – Martin Varga, Homola, Mir. Varga – Štolpa. Trenér Oldřich Lipnický.

Kopřivnice: Gebauer (Jahodář) – Matula, Ostrý, T. Jašek, Valchář, R. Jašek, Pokorný ml., Sedlák, Třeštík, A. Hrubý, Kuděla, Man, Merenda, D. Hrubý, Chalupa, Jakubu, Palacký, Novotný, Polášek. Trenér Miroslav Pokorný st.

9.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Jeseníku zažívají podařený vstup do sezony, když uspěli i ve druhém zápase, ve kterém zvítězili v Odrách 3:2.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Mořkov si vyšlápl na Starý Jičín

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Fotbalisté Frenštátu otočili duel v Českém Těšíně a i díky dvěma trefám kanonýra Klimpara slavili vítězství 3:1.

Tým Tomáše Černína prohrál na hřišti Staré Bělé 1:4 a o první výhru v novém ročníku krajského přeboru se může pokusit v neděli, kdy doma vyzve Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.