Studénka v Krnově vzdorovala, na body ale nedosáhla

Krnov - Hokejisté Studénky měli dobrý vstup do sezony krajské ligy, když dokázali porazit Rožnov pod Radhoštěm 6:3. Jenže stejným poměrem nyní prohráli na ledě Krnova.

26.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

HK Krnov - HC Studénka 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Hned v úvodu hosté naznačili, že do Krnova nepřijeli odevzdat body, a snažili se domácí zatlačit do jejich obranného pásma. Všechny jejich pokusy však s přehledem likvidoval brankář Šlupina. Také na druhé straně se gólman několikrát vyznamenal. Maličký strážce svatyně hostů Pastorek nejprve vychytal příležitosti dua Pavlica - Michálek a poté zneškodnil i stoprocentní gólovku Holeše. Na začátku třinácté minuty se však přihrávka krnovského Michálka odrazila od bruslí Kostovského za brankovou čáru - 1:0. Nadále se do koncovky tlačili i hráči Studénky, ale Šlupinu nepřekonali. A tak Krnov udeřil podruhé. Pavlica projel v 18. minutě až za branku Studénky, tam zasekl a přihrál přesně mezi kruhy najetému Michálkovi. Ten si kotouč zastavil a přesně pod břevno zvýšil - 2:0. Prostřední část hry začala velkým náporem domácích. Hosté se museli dvakrát osvobodit za cenu zakázaného uvolnění. Ale pak se jim podařilo z nenápadné akce skórovat. Tatarčík projel až do obranného pásma Krnovských. Jeho střelu ještě Šlupina vyrazil, ale na důraznou dorážku Merty už neměl - 2:1. Domácí inkasovaná branka vyprovokovala k větší aktivitě, se všemi příležitostmi si ale poradil strážce svatyně hostů. Oslabení hosté přežili bez úhony a vydali se hned na zteč krnovské branky. Nápady sršeli hlavně Kaňovský s Křivákem. Jenže poté hosté špatně rozehrávali ve své obranné třetině, puk se dostal podél hrazení až k modré čáře, tam si ho vzal Kostovský a bombou ve vlastním oslabení prostřelil Pastorka mezi betony - 3:1. Ve 37. minutě bylo v Krnově ještě veseleji. Kostovský objel branku Studénky a našel v brankovišti zcela nekrytého Kubíka - 4:1. Za jednašedesát vteřin nadšení domácích trochu ochladlo, když ťukes v podání hostujících hokejistů skončil gólem v domácí síti. Puk putoval po ose Mlčák - Kaňovský - Křivák a posledně jmenovaný jej dopravil za brankovou čáru. Šlupina se natahoval marně - 4:2.

Počátek posledního dějství byl ve znamení náporu Studénky. Ve 42. minutě šel na lavici hanby domácí Kubík a hosté uzavřeli Krnov v jejich obranném pásmu. Jenže na domácím brankáři si postupně vylámali zuby Sikora, Merta, Janečka, Bolek a znovu Sikora. Domácí oslabení přežili a hnali se svůj náskok zvýšit. Ale stejně jako domácí gólman se předvedl i ten hostující. Pastorek vychytal hned tři stoprocentní gólovky v podání Pavlici, Kostovského a Michálka. Studénka se vrátila do hry ve 49. minutě, když nahození Lukáše Janečky od pravého mantinelu si přes změť těl hráčů i gólmana našlo cestu až do krnovské sítě - 4:3. Více Krnov nedovolil. V 52. minutě totiž v přesilovce vystřelil od modré Marienka a puk v brankovišti na poslední chvíli tečoval Tošenovjan - 5:3. Hned vzápětí se do nájezdu na Šlupinu dostal Křivák, ale trefil jen tyč. Dvě minuty před koncem dal konečnou podobu výsledku domácí obránce Rýpar. Nejstarší hráč na ledě, domácí Hudečka, ujel po pravé straně, našel najetého Rýpara, a ten trefil přesně nad rameno gólmana Pastorka - 6:3.

Branky a nahrávky: 13. a 34. Kostovský (Michálek, Pavlica), 18. Michálek (Pavlica), 37. Kubík (Kostovský), 52. Tošenovjan (Marienka), 59. Rýpar (Hudečka) 22. Merta (Janečka II), 39. Křivák (Kaňovský, Mlčák), 49. Janečka I (Merta)

Studénka: Pastorek (Medek) Bolek, Janečka I, Schneider, Holanik, Jedlička, Kovář Janečka II, Tatarčík, Merta, Bolf, Čán, Tomášek, Křivák, Kaňovský, Sikora, Lindovský, Urbanec, trenér: Miroslav Pokorný.

Autor: Pavel Habram

26.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.