Ve víkendovém pokračování II. hokejové ligy, sk. Východ, pak měli Novojičínští našlápnuto na ledě Břeclavi ke třem bodům, ale nedobrý výkon ze druhé a třetí části rozhodl o výhře Lvů, kteří tak po Kopřivnici bodovali naplno také s Novým Jičínem.

Břeclav musela po první části dohánět dvoubrankové manko, když Šurého překonal svým devátým gólem v sezoně Ižacký a po něm se trefil také Mikšan. V závěru první části pak hosty podržel Kozák, jenž lapil trestné střílení Zhánělovi. Od druhé třetiny však Nový Jičín nechal aktivitu v kabině a Lvi postupně převzali otěže zápasu do své moci. Mezi 27. a 29. minutou se Jihomoravané trefili dvakrát a rázem bylo srovnáno.

Obrat Lvů a tvrdé KO pak hostům zasadil v 58. minutě Miklík, jehož střela od modré trefila hostující hokejku a skončila až v síti. Domácí vedení mohlo být pouze epizodní, ale Kabeláč trefil krátce po rozehrání pouze tyč. V závěrečné power-play pak zase orazítkoval pouze břevno obránce Horák.

„V první třetině jsme hráli to, co v posledních zápasech, kdy jsme podali zodpovědný výkon a byli jsme jednoznačně lepší. Od druhé třetiny ale nastoupilo na led mužstvo mistrů světa a taky to tak dopadlo. Ve zbylých dvou třetinách jsme podali hanebný výkon, ke kterému nemám více co říct. Takhle se utkání vyvíjet nemělo," povzdechl si novojičínský trenér Aleš Flašar, jenž jen těžce rozdýchával ztracené vítězství. Nový Jičín hostí na zítřejší státní svátek druhou Techniku Brno a v sobotu ho pak čeká derby na ledě posledního Valašského Meziříčí.

HC LVI BŘECLAV - HK NOVÝ JIČÍN 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Flora (P.Zítka), 29. Smetana (Flora), 58. Miklík (Svoboda) – 4. Ižacký (Macháček), 12. Mikšan (Lehečka). Rozhodčí: Škach – Goňa, Wesley. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 165.

Nový Jičín: Kozák – Hruška, Haloda, Hoďa, P. Flašar, Horák, Cabák – Uhlár, Kabeláč, Lehečka – Novotný (41. Škumát), Zdeněk, R. Gebauer – Ižacký, Macháček, Miškan. Trenér: A. Flašar.

Zbylé výsledky 13. kola:

Kopřivnice – Val. Meziříčí 10:2, Technika – Vsetín 2:4, Poruba – Opava 3:2 sn, Karviná – Hodonín 3:7, Frýdek-Místek – Mor. Budějovice 5:2.