Venkovní porážky stále přibývají

Novojičínští hokejisté prohráli na ledě Opavy, která jim odskočila na pět bodů, a z deseti utkání mimo svůj stadion přivezli jediný bod.

28.11.2016

HK Opava - HC Nový Jičín 3:1Foto: DENÍK / Petr Widenka

Zatímco v domácím prostředí slavili po skalpu rivala z Kopřivnice pátý tříbodový zápis v řadě, tak mizérii z venkovních utkání stále neprolomili a po porážce 1:3 nechali všechny body tentokráte v Opavě. Hokejisty Nového Jičína čeká už ve středu od 18 hodin domácí duel proti Valašskému Meziříčí a v sobotu (17 h) pak dorazí na novojičínský led druhá Poruba.

Důležitý moment utkání nabídla již 8. minuta, kdy dostali Slezané k dispozici dvouminutovou početní převahu 5 na 3, kterou využili půl minuty před jejím vypršením a zásluhou rány Černého šli do jednobrankového náskoku. Novojičínští se tlačili za vyrovnáním, ale vyložené šance nepřicházely. Až přišla 33. minuta a hostující přesilovka 4 na 3, kdy Dresler přiťukl kotouč Zdeňkovi, jenž přesnou střelou z pravého kruhu prostřelil Šafránka a srovnal na 1:1.

Z vyrovnání se však Nový Jičín dlouho neradoval a přesně za dvě minuty se krátce po návratu z trestné lavice prosadil Šindelář. Hosté tak museli znovu dohánět manko a ve třetí části měli největší možnosti Kratochvíl a Sonnek, ale oba mířili těsně vedle. Možnosti, jak zápas definitivně rozhodnout měl také domácí výběr trenéra Hulvy, ale nakonec o všem rozhodla až novojičínská power-play, při které trefil opuštěnou klec zkušený Selingr.

„Průběh zápasu byl pro nás špatný, protože jsme se v úvodu dopustili dvou naprosto zbytečných faulů a soupeř dvouminutovou přesilovku proměnil. Opavě to vneslo klid na hokejky a my jsme se pak celou dobu snažili dostat soupeře pod tlak a vytvářet si šance a podařilo se nám pak vyrovnat. Za dvě minuty ale přišla naše další chyba, kdy jsme nabídli hráči, který naskakoval z trestné lavice, samostatný únik. Tlačili jsme se za vyrovnáním, ale bohužel jsme inkasovali do prázdné," smutnil nepovedeného duelu kouč novojičínských hokejistů Petr Macháček.

V novojičínské sestavě si odbyl debut devatenáctiletý Jakub Metelka, jenž nastoupil místo dalšího mladíka Bartka, jenž odehrál derby proti Kopřivnici a v pátek a v neděli si odbyl premiéru v dresu extraligového Třince.

II. hokejová liga, sk. Východ, 22. kolo:

HK OPAVA - HK NOVÝ JIČÍN 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 10. T. Černý (Šindelář, Vítek), 35. Šindelář (Selingr, Tůma), 60. Selingr (Polok, Holík) – 33. Zdeněk (Dresler, Chvostek). Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 270.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Metelka, Dresler, Běhal, Vašut, Hruška, Cabák – Chvostek, Novotný, Sonnek – Uhlár, Zdeněk, Gebauer – Š. Kratochvíl, Kocián, Málek. Trenéři: Bacul a Macháček.

Zbylé výsledky 22. kola: Šumperk – Poruba 3:2, Valašské Meziříčí – Hodonín 1:3, Vsetín – Technika Brno 6:0. Kopřivnice měla volno.

28.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.