Venkovní prokletí zůstalo nezlomeno

Hokejisté Nového Jičína prohráli na ledě hodonínských Drtičů 1:3 a v roce 2017 mají na svém kontě jen tři body.

1.2.2017

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

V bilanci venkovních utkáních zůstávají, společně s beznadějně poslední Technikou Brno, nadále na chvostu tabulky. Novojičínští hokejisté v sobotu nerozšířili svoji venkovní sbírku pěti bodů ani na jihu Moravy, kde Hodonínu podlehli 1:3.

Duel na zimním stadionu Václava Nedomanského začal pěkně zostra a tisícovka diváků se rozhodně nenudila. Drtiči šli do vedení v 8. minutě, ve které Jurča zblízka překonal Iláše a využil tak první přesilovou hru domácích. Novojičínští však postupně zvyšovali aktivitu a v závěru první periody byli odměněni vyrovnávací trefou, když Málkova rána z prostoru kruhů skončila až za zády Ondřeje Halody, jenž na konci minulé sezony nastupoval i za Nový Jičín.

Zkraje druhé části nevyužili početní výhodu Novojičínští, kteří odehráli utkání jen na pět beků, a domácí Oranjes pak trestali i při své druhé přesilovce. V polovině utkání pálil někdejší zadák Nového Jičína Kužílek, jehož střelu Iláš ještě vyrazil, ale Kuba pak přisunul kotouč na Peše, jenž zařídil hodonínské vedení 2:1. Velikou možnost, jak znovu vyrovnat měl Sonnek, jenž ujížděl sám na Halodu, kterého si dokázal položit na led, ale poloodkrytou klec už netrefil.

„Bohužel jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance, kdy jsme před sebou měli dvakrát prázdnou branku, a proto jsme prohráli. Mezihru jsme zvládli a zápas to byl celkově vyrovnaný," hodnotil sobotní partii kouč HK Nový Jičín Petr Macháček, jemuž chyběl zraněný Zdeněk a k dispozici neměl ani obránce Cabáka, jenž si plnil rozhodcovské povinnosti.

Ve třetím dějství jakoby se Beťkova družina začala strachovat o výsledek a byli to hokejisté Nového Jičína, kteří byli blízko k vyrovnání. Místo toho si však hosté vybrali pořádnou smůlu, protože ve 44. minutě pálil Miklík a vyražený kouč, který poskakoval na brankovišti, si jeden z novojičínských hráčů nedopatřením zasunul do vlastní branky.

Hodonín pak mohl utkání definitivně rozhodnout, ale skrumáž při přesilovce nakonec čtvrtou brankou neskončila. Necelých šest minut před koncem spálil gólovku Chvostek a v závěru si to ještě v pěstním souboji rozdali Hajný s Bahounkem. Nový Jičín to v závěru zkusil i bez brankáře, ale k ničemu vážnějšímu už se nedostal. „Na začátku třetí třetiny přišel smůlovatý vlastní gól, ale když jsme nebyli schopni vstřelit branku z vyložených šancí, tak to s mančaftem zamává," dodal Macháček.

2. liga, sk. Východ, 37. kolo:
SHK HODONÍN – HK NOVÝ JIČÍN 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 8. Jurča (Vaněk, M. Haloda), 30. Peš (Kuba, Kužílek), 44. Miklík (Kuba) - 19. Málek (Novotný, Běhal). Rozhodčí: Malota - Novák, Wesley. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 971.

HK Nový Jičín: Iláš – Bahounek, Vašut, Hruška, Běhal, Metelka – Málek, Novotný, Gebauer – Sonnek, Samiec, Chvostek – Jiří Slovák II., Kocián, Uhlár. Trenér: Macháček.

Zbylé výsledky 37. kola: Vsetín – Val. Meziříčí 3:1, T. Brno – Opava 0:6. Předehráno 16. ledna: Poruba – Kopřivnice 7:3.

1.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

1. kolo play-out: Kopřivnice - Hranice 23:25 (10:16)
22

Extraliga házenkářů: Kopřivnice přenechala body Cementu

JANČA - 36. Valašská rally a TrueCam Mistrovství České republiky v rally.
42

OBRAZEM: Ohlédnutí za „Valaškou"

Poslední rozhovor Věry Špinarové pro Deník: Stále miluji živá vystoupení

/ROZHOVOR/ Připomeňte si spolu s námi Věru Špinarovou v posledním velkém rozhovoru, který poskytla Deníku loni v prosinci - tři dny před svými půlkulatými narozeninami. Rozjímala tehdy například nad vánoční svátky, které měla moc ráda. Jen se jí nelíbil ten shon a nakupování…

Součástky pro obrněnce rakouské armády vyrobí VOP CZ

Státní podnik VOP CZ bude vyrábět součástky k obojživelným obrněným vozidlům BvS10 pro rakouskou armádu.

DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Už více než dvě stovky zákonů předložili současní poslanci. Sice jich protlačili jen 26, ale nesmutní z toho. Hlavně, že jsou vidět.

Nový Jičín přestřílel petrovickou Lokomotivu. Lokša si plní jarní normu

Navázali na vítězné představení ze hřiště přerovské Viktorie a v domácím prostředí přestříleli Petrovice u Karviné 5:2. Divizní fotbalisté Nového Jičína tak vyhráli i druhé jarní utkání, když se znovu dvakrát střelecky prosadil kanonýr Lokša. Dvě úvodní vítězství navíc Hajného celku výrazně pomohla v boji o záchranu. Už tento pátek od 17 hodin se Novojičínští pokusí překvapit na hřišti lídra z Valašského Meziříčí, které v zimě posílil i exligový forvard Zbyněk Pospěch.