Venkovní prokletí zůstalo nezlomeno

Hokejisté Nového Jičína prohráli na ledě hodonínských Drtičů 1:3 a v roce 2017 mají na svém kontě jen tři body.

1.2.2017

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

V bilanci venkovních utkáních zůstávají, společně s beznadějně poslední Technikou Brno, nadále na chvostu tabulky. Novojičínští hokejisté v sobotu nerozšířili svoji venkovní sbírku pěti bodů ani na jihu Moravy, kde Hodonínu podlehli 1:3.

Duel na zimním stadionu Václava Nedomanského začal pěkně zostra a tisícovka diváků se rozhodně nenudila. Drtiči šli do vedení v 8. minutě, ve které Jurča zblízka překonal Iláše a využil tak první přesilovou hru domácích. Novojičínští však postupně zvyšovali aktivitu a v závěru první periody byli odměněni vyrovnávací trefou, když Málkova rána z prostoru kruhů skončila až za zády Ondřeje Halody, jenž na konci minulé sezony nastupoval i za Nový Jičín.

Zkraje druhé části nevyužili početní výhodu Novojičínští, kteří odehráli utkání jen na pět beků, a domácí Oranjes pak trestali i při své druhé přesilovce. V polovině utkání pálil někdejší zadák Nového Jičína Kužílek, jehož střelu Iláš ještě vyrazil, ale Kuba pak přisunul kotouč na Peše, jenž zařídil hodonínské vedení 2:1. Velikou možnost, jak znovu vyrovnat měl Sonnek, jenž ujížděl sám na Halodu, kterého si dokázal položit na led, ale poloodkrytou klec už netrefil.

„Bohužel jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance, kdy jsme před sebou měli dvakrát prázdnou branku, a proto jsme prohráli. Mezihru jsme zvládli a zápas to byl celkově vyrovnaný," hodnotil sobotní partii kouč HK Nový Jičín Petr Macháček, jemuž chyběl zraněný Zdeněk a k dispozici neměl ani obránce Cabáka, jenž si plnil rozhodcovské povinnosti.

Ve třetím dějství jakoby se Beťkova družina začala strachovat o výsledek a byli to hokejisté Nového Jičína, kteří byli blízko k vyrovnání. Místo toho si však hosté vybrali pořádnou smůlu, protože ve 44. minutě pálil Miklík a vyražený kouč, který poskakoval na brankovišti, si jeden z novojičínských hráčů nedopatřením zasunul do vlastní branky.

Hodonín pak mohl utkání definitivně rozhodnout, ale skrumáž při přesilovce nakonec čtvrtou brankou neskončila. Necelých šest minut před koncem spálil gólovku Chvostek a v závěru si to ještě v pěstním souboji rozdali Hajný s Bahounkem. Nový Jičín to v závěru zkusil i bez brankáře, ale k ničemu vážnějšímu už se nedostal. „Na začátku třetí třetiny přišel smůlovatý vlastní gól, ale když jsme nebyli schopni vstřelit branku z vyložených šancí, tak to s mančaftem zamává," dodal Macháček.

2. liga, sk. Východ, 37. kolo:
SHK HODONÍN – HK NOVÝ JIČÍN 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 8. Jurča (Vaněk, M. Haloda), 30. Peš (Kuba, Kužílek), 44. Miklík (Kuba) - 19. Málek (Novotný, Běhal). Rozhodčí: Malota - Novák, Wesley. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 971.

HK Nový Jičín: Iláš – Bahounek, Vašut, Hruška, Běhal, Metelka – Málek, Novotný, Gebauer – Sonnek, Samiec, Chvostek – Jiří Slovák II., Kocián, Uhlár. Trenér: Macháček.

Zbylé výsledky 37. kola: Vsetín – Val. Meziříčí 3:1, T. Brno – Opava 0:6. Předehráno 16. ledna: Poruba – Kopřivnice 7:3.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Novojičínsko: Místo vlaků pojedou autobusy

S výlukou na trati číslo 325 Studénka Veřovice a zpět musí počítat cestující v úterý 30. a ve středu 31. května.

V Hodslavicích si připomněli minulost

Pořádně rušno bylo v sobotu v Základní škole Františka Palackého v Hodslavicích. Tentokrát ale školu zaplnili hlavně pamětníci.

Nový Jičín předvedl parádní obrat a nadále vítězí

Nový Jičín – Ani v jedenáctém jarním utkání nepoznali hořkost porážky. Divizní fotbalisté Nového Jičína sice prohrávali na začátku druhého poločasu v Dolním Benešově už 0:2, ale nakonec předvedli znamenitý obrat, který završil necelou čtvrt hodinu před koncem parádně zahraným přímým kopem kanonýr Lokša, jenž svým sezónním gólem číslo 29 zajistil Novému Jičínu desáté jarní vítězství.