V brance Karviné se poprvé představil Jakub Mocek, kterého Karviná získala na hostování z druholigového Valašského Meziříčí. Domácí sice zaskočili Karvinské úvodní brankou v 11. minutě, ale po celou první třetinu spíše tahali za kratší konec provazu. „Měli jsme převahu, kterou jsme během necelé minuty vyjádřili otočením stavu na 2:1 v náš prospěch,“ komentoval obrat trenér Pavel Zemánek.

Ve druhé třetině tlak hostů sílil, ale branky se dočkali až v poslední minutě, kdy po asistenci Martina Kytky poslal touš do sítě Lumír Rosůlek – 1:3. „V poslední části jsme už kontrolovali hru, i když snížení na 2:3 představovalo nepříjemnou komplikaci. Škoda nevyužití řady slibných příležitostí. O našem tlaku a převaze jasně hovoří poměr střel 62:24,“ hodnotil duel Zemánek.

HC Studénka – SK Karviná 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky SK: 19. Kuneta (Sabela, Suszka), 19. Luka, 40. Rosůlek (Kytka), 58. Zakuťanský (Hanke). Rozhodčí: Malíř, vyloučení: 9:10, využití: 0:2, oslabení: 0:1, diváci: 250.
Karviná: Mocek – Starůstka, Kytka, Slowik, Zemánek, Suszka, Brudný – Rosůlek, Hublík, Luka – Hanke, D. Vaštík, Král – Varga, Sabela, Kuneta – Zaoral, Zakuťanský. Trenéři: Pavel Zemánek a Petr Vaštík.