Vsetínští rozhodli proti Kopřivnici v první části

Kopřivničtí hokejisté prohrávali s favoritem už 0:4, ale po zlepšeném výkonu se vraceli s porážkou 4:7.

21.12.2015

Hokejisté Kopřivnice nebodovali proti Vsetínu ani potřetí v sezoně, když na Lapači tentokráte padli 4:7. K bodům tak nepomohly ani dva zásahy kapitána Tomáška. Foto: Deník/Dalibor Tobola

Po porážkách 0:5 a 1:6 si to Vsetínem rozdali ve třetí vzájemné partii letošní sezony, ale po prohře 4:7, museli opět klopit hlavy. Nováček druhé ligy, sk. Výhod, z Kopřivnice, který byl ve středu blízko třem bodům na ledě Hodonína, kde bral nakonec bod za porážku v prodloužení, tak z posledních pěti utkání vydoloval právě pouze bod z jihu Moravy.

Tým trenéra Slabého však nadále drží 8. místo, které jako poslední zaručuje účast ve vyřazovací části, a už v úterý od 18 hodin vyzve v posledním utkání roku 2015 třetí Techniku Brno.

Valaši zaveleli ke třem bodům už v prvním dějství, když se v 17. minutě, po zásahu velezkušeného Tesaříka, těšilo téměř patnáct stovek diváků z vedení 4:0. Kopřivničtí se otřepali až v závěru první dvacetiminutovky, když Plška nejprve překonal kapitán Tomášek a na začátku poslední minuty snižoval Suchý zblízka na 2:4.

„První třetina rozhodla celý zápas. Z naší strany byl bohužel vidět až příliš velký respekt z kvality Vsetína. Po pohovoru v kabině jsme pak zbylé dvě třetiny odehráli velmi dobře," vracel se k rozhodujícím momentům trenér kopřivnických hokejistů Václav Slabý.

Ze druhé třetiny uběhlo pouze dvanáct vteřin, když Kofroň propálil Plška a Kopřivnice rázem ztrácela pouze jedinou branku. Za pouhou minutu už ale vrátil Vsetínu dvoubrankový náskok Finsterle, jenž předvedl parádní individuální akci a zpoza branky zasunul kotouč mezi Vrbův beton a tyčku. Slabého celek měl pak k dispozici početní výhodu, ale kýžená snižující trefa nepřišla. Namísto toho se v polovině utkání trefil Kolařík, jenž zvýšil už na 6:3.

Na začátku závěrečné periody sice Tomášek snížil na 4:6, ale za pouhé dvě minuty uzavřel sedmým domácím gólem brankové hody Vítek.

„Velká škoda, že se nám nepodařilo snížit na 4:5. Ale ve druhé a třetí třetině jsme byli Vsetínu vyrovnaným soupeřem a to je dobře pro další zápasy. Vyhrávali jsme osobní souboje a začali jsme lépe bruslit. Jestli budeme mít takové nasazení, jako dvě třetiny na Lapači, tak z utkání proti Technice nemám obavy," věří v úterní úspěch Slabý, jehož tým pak čeká první utkání roku 2016 ve středu 6. ledna na ledě Poruby.

II. hokejová liga, sk. Východ

28. kolo: VHK VSETÍN - HC KOPŘIVNICE 7:4 (4:2, 2:1, 1:1)

Branky: 4. Vítek (Dvořák, Slováček), 11. Kolařík (Zúbek, Tesařík), 16. Hrazdira (Tesařík, Abdul), 17. Tesařík (Vaněk, Zúbek), 22. Finsterle (Ambruz), 31. Kolařík (Vaněk), 44. Vítek (Dvořák, Slováček) – 18. Tomášek (Hrubý, Bartošák), 20. Suchý (Pargáč), 21. Kofroň, 42. Tomášek (Stránský). Rozhodčí: Kika – Blaha, Goňa. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1488.

HC Kopřivnice: Vrba – Teper, Čintala, Vydra, Stránský, Marek, Dusík – Červenka, Sluštík, Kofroň – Bartošák, Tomášek, Hrubý – Suchý, Pargáč, Slovák - Matějek. Trenér: Slabý.

27. kolo: SHK HODONÍN - HC KOPŘIVNICE 6:5 PP (1:1, 2:4, 2:0 - 1:0)

Branky: 19. Kuba (Mikéska, Matula), 26. Matula (Kuba, Jedlička), 39. Matula (Pokorný, Jedlička), 42. Špok (Škápik), 60. Peš (Matula, Mikéska), 64. Peš (Špok) - 16. Stránský (Tomášek, Matějek), 31. Tomášek (Matějek, Dusík), 33. Červenka, 33. Bartošák (Čintala, Matějek), 38. Sluštík. Rozhodčí: Obadal - Matoušek, Maťašovský. Vyloučení: 5:7, navíc Kofroň (K) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 851.

HC Kopřivnice: Vrba - Teper, Čintala, Vydra, Jašek, Marek, Dusík - Červenka, Sluštík, Kofroň - Bartošák, Tomášek, Matějek - Suchý, Stránský, Pargáč.