Hosté totiž v týdnu udělali změnu na trenérském postu, kdy Davida Handla vystřídal Aleš Flašar. „Měli jsme z této změny přeci jen trochu obavu, aby to nebylo stejné, jako při našem zápase v Přerově, kde rovněž těsně před naším zápasem došlo ke změně na trenérském postu a my ten duel nakonec prohráli. Jsem proto rád, že nám utkání

vyšlo," přiznal se po utkání domácí lodivod Radim Nečas.

Samotné utkání se lépe začalo vyvíjet pro frýdecko-místecké hokejisty. V 15. minutě překonal nejprve Šrámka přesnou střelou Prokop. O chvíli později měl na hokejce druhý gól Ivan, ten ale ještě neuspěl. Až v 17. minutě Ovšák nezištně přihrál Stránskému, který podruhé rozjásal domácí příznivce. Hostům se podařilo dvaatřicet vteřin před první sirénou alespoň snížit. To Vnenk využil toho, že Chvostek v domácí brance měl zakrytý výhled a puk trefil přesně pod břevno frýdecké branky.

I ve druhé části utkání viděli diváci velice bojovné utkání. První možnost na změnu skóre měl ve 24. minutě frýdecký útočník Ondřej Sluštík. Toho totiž jičínští beci při úniku zahákovali, takže se pískalo trestné střílení. S následným provedením nejspíš domácí forvard spokojený nebyl, takže skóre utkání zůstalo nezměněno. Tedy pouze jen do 25. minuty. To napřáhl z pravého kruhu Kabeláč a bylo srovnáno – 2:2.

Vše podstatné přinesla až závěrečná část střetnutí, ve které se více dařilo domácím hokejistům. Vedení na domácí stranu vrátil ve 48. minutě Stránský, který po Ivanově přihrávce napřáhl a s pomocí tyče nedal Šrámkovi žádnou šanci – 3:2. „Podle mého zápas rozhodl právě tento gól. Dlouho to bylo vyrovnané, po třetí brance už museli hosté otevřít hru a nám se povedly dva rychlé protiútoky," přiznal po utkání kouč Frýdku Radim Nečas.

Frýdečtí zpečetili vítězství góly Ivana a Richtera a sérii letošních vítězných zápasů nad rivalem z Nového Jičína prodloužili již na pět v řadě. „Jičín je našim častým soupeřem, takže za tu dobu už známe jejich styl hry. Dokázali jsme se na ně dobře připravit," smál se po utkání Nečas. „Pro nás to byla hodně krutá prohra. Důležitým momentem byl smolný třetí gól, který jsme dostali. Tam se zápas lámal. Šance byly totiž na obou stranách. Minimálně bod jsme si odsud odvézt mohli, jenže závěr jsme bohužel nezvládli," smutnil po premiéře na novojičínské lavičce trenér Aleš Flašar. Své si k utkání řekl také asistent frýdecko-místeckého trenéra Jaroslav Havlík, který do Frýdku zavítal právě z Nového Jičína. „Nastoupili jsme sice s respektem, ale podařily se nám dát dva góly. V závěru první třetiny jsme zbytečně inkasovali, což hosty dostalo na koně. V prostřední části byl totiž soupeř místy i lepší, z čehož pramenilo i to vyrovnání. My jsme na kluky museli o druhé přestávce zvýšit hlas, a jelikož máme pořád hodně zraněných hráčů, nabádali jsme kluky, aby hráli zezadu a na brejky. To se nakonec ukázalo jako správné," dodal Havlík.

HC Frýdek-Místek – HC Nový Jičín 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky: 15. Prokop (Stránský), 17. Stránský (Ovšák), 48. Stránský (Čintala, Ivan), 55. Ivan (Samiec), 58. Richter (Krutil) – 20. Vnenk (Macháček), 25. Kabeláč (Hanák). Vyloučení: 8:6, bez využití. Rozhodčí: Orlický – Ganger, M. Vengřín. Střely na branku: 26:26.

Frýdek-Místek: Chvostek – Čintala, Ovšák, Podešva, Krutil, Gajda, Měkýš – Ivan, O. Sluštík, Stránský – Gogolka, Richter, Kopún – Prokop, Vacula. Trenér: Radim Nečas.

Nový Jičín: Šrámek – Vašut, Cabák, Horák, Vnenk, Gulda, Pelikán, Záhradný, Dusík – R. Gebauer, Kacíř, Kabeláč, Skaloš, Sprušil, Putniorz, Macháček, Hanák, Zedník, Chvostek, Heža, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.