Závěrečné derby pro Studénku

Můj dům, můj hrad! Novojičínské béčko doma dvakrát porazilo Studénku, která pak doma oplácela debakly

3.3.2016

Derby mezi Novým Jičínem a Studénkou. Ilustrační foto.Autor: Archiv oddílu

Dvě porážky (3:7, 2:5) na ledě novojičínské rezervy stály Studénku hodně draho a nebýt těchto zaváhání, mohlo závěrečné kolo krajské ligy, které proběhne o následujícím víkendu, nabídnout pořádné drama.

Hokejisté Studénky sice v sobotu doma roznesli novojičínské béčko vysoko 11:4, i díky hattricku Vaculy, když o svém drtivém vítězství rozhodli až ve druhé a třetí třetině, ale už jistým vítězem letošního ročníku krajské ligy se stala Orlová, které po celý ročník šlapala na brusle právě Studénka.

Novojičínské béčko měla ještě v neděli čekat dohrávka ve Šternberku, ale ten nakonec vyhrál 5:0 kontumačně.

Nový Jičín poslal už ve 2. minutě do vedení Petr Macháček, jenž opět nastoupil v jednom dresu se svým třináctiletým synem Štěpánem. Kromě Macháčka juniora se v hostujícím dresu představili ještě další benjamínci – Komáčka, Tvrdý a Palička.

Studénka odpověděla v 10. minutě zásluhou Sluštíka, jenž spolu s dalším útočníkem Martinčíkem, musel zaskakovat v obraně. Novojičínský Klečka pak nahlodal domácí fandy podruhé, když vrátil vedení opět na stranu hostů.

Závěr třetiny však vyšel domácím, když se prosadil také druhý zastupující obránce Martinčík, jenž tak srovnal na 2:2.

Chytal i patnáctiletý Palička

V domácí kabině proběhla o přestávce pořádná bouřka, která ale studénecké hráče pořádně probrala.

Mezi 22. a 30. minutou totiž Pokorného svěřenci nasázeli šestnáctiletému Majorošovi, jehož poté vystřídal ještě o rok mladší Palička, celkem pět branek, vyhnali ho z klece a rázem se tak dostali do pohodlného vedení 7:2.

Studénecký brankostroj pokračoval i v závěrečné periodě, ve které dokonal hattrick Vacula. Studénka doma nakonec nadělila novojičínské rezervě další jedenáctku, když po výhře 11:0 nyní slavila tři body po výhře 11:4.

„Nový Jičín přijel s mladýma klukama, na které jsme určitě, vzhledem k věku, nechtěli hrát nijak zákeřně do těla. První třetina byla z naší strany nic moc, protože jsme dvakrát prohrávali. Po důrazné promluvě jsme pak ale předvedli, proč jsme skončili na druhém místě a ve druhé třetině jsme zápas jednoznačně zlomili," oddechl si trenér HC Studénka Miroslav Pokorný, jenž zpětně lituje ztracených šesti bodů na novojičínském ledě.

„Jeli jsme tam vždycky po zápasech s Orlovou, které nám vyšly. Podlehli jsme euforii a pak přišlo vždycky vystřízlivění. A i když to zní divně, tak nám nesedl ani ten brzký odpolední čas," vracel se do minulosti Pokorný, jenž by ještě po posledním duelu v Rožnově pod Radhoštěm sehrál přípravný duel.

„Do konce března máme led, takže budeme trénovat a rádi bychom sehráli s nějakým druholigovým soupeřem přátelák. V úvahu připadá Kopřivnice nebo Karviná, tak uvidíme," dodal lodivod Studénky.

Novojičínské béčko tak spadlo na předposlední místo tabulky a sezonu zakončí sobotním domácím duelem proti třetímu Krnovu.

„Začali jsme dobře, hráli jsme zezadu a dostávali jsme se do řady šancí. Ve druhé třetině jsme dostali dva hloupé góly a kluci se najednou zbláznili, protože chtěli rychle srovnat. Jakmile jsme začali hrát nahoru, dolů, tak Studénka má dost kvalitní tým na to, aby zápas rozhodla. Hra už se nám pak úplně rozpadla," řekl k utkání trenér novojičínského béčka Kamil Gebauer, jenž vyzvednul vydařenou premiéru brankáře Paličky, jenž si v poslední třetině musel z branky odskočit kvůli úpravě výstroje.

Patnáctiletý mladíček, který šel do hry v polovině utkání, se své šanci zhostil výborně, když inkasoval jen čtyři branky.

Krajská hokejová liga, 27. kolo:

HC STUDÉNKA – HK NOVÝ JIČÍN B 11:4 (2:2, 5:1, 4:1)

Branky: 10. Sluštík (Novák), 20. Martinčík, 22. Pokorný (Čáň), 23. Vacula (Ertel, Mičulka), 26. Orszulik (Poláček, Vacula), 27. Sluštík (Pokorný, Vacula), 30. Vacula (Ertel, Novák), 44. Vacula (Kaňovský, Poláček), 55. Mičulka (Martinčík), 57. Pokorný (Sluštík), 58. Řehulka (Ertel) - 2. P. Macháček (Hradil), 15. Klečka (Kameníček), 32. Kameníček, 54. Klečka (Hradil). Rozhodčí: T. Janda - Kittel, Wanke. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0 Diváci: 223.

HC Studénka: Vašíček - Novák, Martinčík, Poláček, Lyčka, Sluštík, Holanik - Vacula, Kaňovský, Orszulik - Štubňa, Pokorný, Čáň – Tomášek (41. Řehulka), Mičulka, Ertel. Trenér: M. Pokorný st.

HK Nový Jičín B: Majoroš (30. Palička, 49. - 52. Majoroš) - Hradil, Hermann, Gajdoš, Hudec – Klečka, Kameníček, Tvrdý - Gilar, P. Macháček, Škubala – Komáčka, Š. Macháček. Trenér: K. Gebauer

Zbylé výsledky 27. kola: Orlová – Rožnov p. R. 7:0, Horní Benešov - Uničov 4:3, Krnov - Šternberk 7:4.

Z programu závěrečného 28. kola: Sobota 5. března, 17.00 Nový Jičín B – Krnov, Rožnov p. R. – Studénka.

3.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Hodslavice uspořádají každoroční tenisové derby

Tenisový klub Hodslavice chystá pro všechny příznivce každoroční turnaj O přeborníka Hodslavic.

Ministerstvo podpoří demolice i v našem kraji

Na celkem 21 místech po celé republice proběhnou díky podpoře Ministerstva pro místní rozvoj ČR demolice nevyužitých budov.