VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.5.2015

Život trampů přiblíží unikátní výstava v příborském muzeu

Dlouho připravovaná výstava věnovaná trampingu v Příboře a okolí je za dveřmi. Mnohé exponáty, které budou k vidění od příštího týdne v příborském muzeu, zapůjčili sami milovníci táboráků a spaní pod širým nebem.

5.5.2015

Novojičínsko: Kina chystají týden válečných filmů

Speciální promítání si pro své diváky připravila dvě kina na Novojičínsku. Týden válečných filmů k 70. výročí ukončení druhé světové války nabízí od včerejška kino Květen v Novém Jičíně. 

29.4.2015

OBRAZEM: Výtvarník Milan Raška zachytil Fulnek v jeho různých podobách

Fulnek, moje inspirace, takový název má výstava obrazů výtvarníka Milana Rašky, kterou v restauraci městského kulturního centra Fulnek zahájila vernisáž v úterý 28. dubna.

24.4.2015

Kopřiva 2015 začíná. Představí se osm divadel

Největší divadelní přehlídka na Novojičínsku je tady. Dnes odpoledne odstartuje 29. ročník přehlídky netradičních divadel Kopřiva 2015.

18.4.2015

Dny umění představí nevidomé umělce

Město Kopřivnice se již potřetí zapojí do Dnů umění nevidomých, kterými dnes ožije celá Morava. V rámci jednadvacátého ročníku přehlídky tvorby nevidomých a těžce zrakově postižených umělců se kopřivnickému publiku na Hudebním večeru u klavíru představí nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková.

16.4.2015

Regionální kapely se představí v Lukavci

Hostinec U Jindřicha v Lukavci, místní části Fulneku, bude v sobotu 18. dubna hostit již třetí ročník Lukaveckého mikrofestu.

15.4.2015

Příbor zažije kulturou nabitý den, okořeněný i výjimečnou výstavou

Freudovo rodiště připravilo u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel, který se letos vztahuje k výročí 600 let odkazu mistra Jana Husa, bohatý program.

6.4.2015

Vernisáž měla dobročinný charakter

V kabinetu přírodnin na zámku v Kuníně se uskutečnila vernisáž výstavy Poklady z depozitářů. Doprovázel ji koncert, jehož výtěžek byl věnován Slezské diakonii.

1.4.2015

Láska na tisíc způsobů jistě okouzlí i publikum ve Frenštátě

Těšínské divadlo přiveze divákům do Frenštátu pod Radhoštěm klasickou Shakespearovskou komedii Mnoho povyku pro nic.

1.4.2015

Zámek v Kuníně už v pátek odhalí své poklady

Poklady z depozitářů oživí zámecký kabinet přírodnin. Na nové výstavě budou lidé obdivovat práce brusiče kamenů i velkolepý ametyst.

27.3.2015

Co letos nabídnou Janáčkovy Hukvaldy?

/ROZHOVOR/ O tom si Deník povídal s uměleckým ředitelem významného hudebního festivalu profesorem Janem Hališkou.

27.3.2015

Víkend bude patřit sborovému zpěvu

Nový Jičín, Příbor - Tři koncerty absolvují členové novojičínského dětského pěveckého sboru Ondrášek o nastávajícím víkendu.

1.3.2015

Anketa měla nevídaný úspěch

Velký zájem z řad obyvatel a příznivců města Bílovce zaznamenala anketa, ve které mohli lidé během uplynulého měsíce hlasovat.

25.2.2015

Charita bodovala v celostátní fotosoutěži

Charita Nový Jičín slaví další úspěch, opětovně totiž bodovala v celorepublikové fotosoutěži Můj svět.

24.2.2015

Letošní Frenštátský sedmihlásek bude ve znamení jubileí

Na další ročník soutěže Frenštátský sedmihlásek se chystají v Centru volného času Astra ve Frenštátě pod Radhoštěm.

22.2.2015

OBRAZEM: Sedlnice ožily blues rockem i undergroundem

Sedlnice - Téměř undergroundové časy připomínala akce, která se uskutečnila počátkem víkendu v sále Kulturního a informačního centra Sněženka v Sedlnicích.

AKTUALIZOVÁNO
19.2.2015

Jarní ozvěny: Získejte vstup zdarma na unikátní cestovatelský festival v Ostravě

Ostrava /SOUTĚŽ DENÍKU/ - Pěšky, na kole, vlakem, na koni, s kytarou, autem, stopem a na lodi až za obzor - tak zní podtitul letošního desátého ročníku cestovatelského a hudebního festivalu Jarní ozvěny, který se uskuteční v ostravském kině Vesmír.

19.2.2015

Fulnek rozproudí americká hudba

Fulnek – Fulnečku rozezní kapela Simeon Soul Charger svým progresivním rockem, folkem a blues, kapela z amerického Ohia v letošním roce vyráží na evropské turné z německého stanoviště, během něhož nemine různá města Česka, Švýcarska, Chorvatska či třeba Srbska.

19.2.2015

Muzeum se bude věnovat Havlovým i Martě Kubišové

Bílovec - Sérii zajímavých akcí připravilo muzeum v Bílovci. Již dnes, ve čtvrtek 19. února se v jeho prostorách uskuteční vzpomínkové povídání o výjimečné ženě, Olze Havlové.

17.2.2015

Pěveckou dráhu kapela oslaví s fanoušky

Nový Jičín – Legendární čeští Rangers se prozpívali až k padesáti letům své existence a pěvecké jubileum se rozhodli oslavit i v Novém Jičíně. Příchozí se mohou těšit nejen na country hudbu, ale také na projekci, komentáře a vzpomínky členů kapely.

16.2.2015

OBRAZEM: O svátku svatého Valentýna návštěvnost muzea trhala rekordy

Součástí nedělní Valentýnské pouti v Příboře byl i pestrý program v místním muzeu v piaristickém kláštěře, kde byly vystaven i loutky příborských a novojičínských amatérských loutkařů.

2.2.2015

Divadlo loutek čekají v únoru hned dvě premiéry

Únor bude pro Divadlo loutek Ostrava nečekaně bohaté na premiéry. První z nich se uskuteční 6. února a půjde o obnovenou pohádku O hubaté Doře. Do cyklu PŘESČAS pak na konci února přibyde pohybová inscenace saBOTÁž.

1.2.2015

Dílo fulneckého rodáka je v mnoha kostelích

Vrchy /FOTO, VIDEO/ - Jméno Jan Jiří Frӧmel asi málokomu něco řekne. Přitom na díla tohoto fulneckého malíře hleděly, a každoročně hledí, tisíce lidí.

23.1.2015

Pustevny zažily rekordní návštěvnost. Ledová galerie bude otevřena o týden déle

Uplynulý víkend potvrdil, že Pustevny jsou velmi oblíbeným výletním cílem. Ledové sochy přilákaly na horské sedlo tisíce návštěvníků z celé Moravy, kteří si mohli užít kromě ledové galerie i další atrakce.

21.1.2015

Galerka udělá radost milovníkům bluegrassu

Nový Jičín – Pronikavé tóny kontrabasu, mandolíny, kytary, banja a houslí prostoupí celou Galerku a vykouzlí atmosféru bluegrassového večera. Návštěvníkům klubu se totiž předvede kapela Bluegrass Cwrkot a její speciální host, skupina Flám.

20.1.2015

Novojičínsko už není tak hudebně opomíjené

Nabitý koncerty. Tak by se dal shrnout začátek letošního roku na Novojičínsku na poli hudebním. Zavítají sem kapely Mandrage, Plavci či Ondřej Havelka.

15.1.2015

Výstava připomene kulaté výročí narození malíře Josefa Martini

Ve čtvrtek začíná v kopřivnickém muzeu na Fojtství výstava, věnovaná 100. výročí narozeni místního malíře Josefa Martini. Obrazy tohoto umělce jsou v současné době ve sbírkách v řadě zemí.

8.1.2015

Muzeum Novojičínska prosí o pomoc s materiály z druhé světové války

Muzeum Novojičínska prosí vlastníky soukromé obrazové nebo filmové dokumentace z období druhé světové války, které se vztahují k městu Nový Jičín, aby je poskytli k badatelským účelům a k přípravě tematické výstavy.

2.1.2015

Novojičínsko: Lidé o víkendu uslyší dechovku i klasiku

Z nabídky několika novoročních koncertů mohou vybírat lidé na Novojičínsku. Zítra se v kostele svatého Jakuba v Libhošti uskuteční koncert dechového orchestru Borovanka z Příbora,

17.12.2014

Vzpomínka na Václava Havla 
přiblíží jeho zajímavý život

Bývalý vězeň a disident, velký milovník hudby, divadla a žen, kterému se otevřely dveře amerického Kongresu. To je obraz posledního československého a prvního českého prezidenta, jehož život přiblíží filmová novinka letošní zimy Život podle Václava Havla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení