VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.2.2015

Pěveckou dráhu kapela oslaví s fanoušky

Nový Jičín – Legendární čeští Rangers se prozpívali až k padesáti letům své existence a pěvecké jubileum se rozhodli oslavit i v Novém Jičíně. Příchozí se mohou těšit nejen na country hudbu, ale také na projekci, komentáře a vzpomínky členů kapely.

16.2.2015

OBRAZEM: O svátku svatého Valentýna návštěvnost muzea trhala rekordy

Součástí nedělní Valentýnské pouti v Příboře byl i pestrý program v místním muzeu v piaristickém kláštěře, kde byly vystaven i loutky příborských a novojičínských amatérských loutkařů.

2.2.2015

Divadlo loutek čekají v únoru hned dvě premiéry

Únor bude pro Divadlo loutek Ostrava nečekaně bohaté na premiéry. První z nich se uskuteční 6. února a půjde o obnovenou pohádku O hubaté Doře. Do cyklu PŘESČAS pak na konci února přibyde pohybová inscenace saBOTÁž.

1.2.2015

Dílo fulneckého rodáka je v mnoha kostelích

Vrchy /FOTO, VIDEO/ - Jméno Jan Jiří Frӧmel asi málokomu něco řekne. Přitom na díla tohoto fulneckého malíře hleděly, a každoročně hledí, tisíce lidí.

23.1.2015

Pustevny zažily rekordní návštěvnost. Ledová galerie bude otevřena o týden déle

Uplynulý víkend potvrdil, že Pustevny jsou velmi oblíbeným výletním cílem. Ledové sochy přilákaly na horské sedlo tisíce návštěvníků z celé Moravy, kteří si mohli užít kromě ledové galerie i další atrakce.

21.1.2015

Galerka udělá radost milovníkům bluegrassu

Nový Jičín – Pronikavé tóny kontrabasu, mandolíny, kytary, banja a houslí prostoupí celou Galerku a vykouzlí atmosféru bluegrassového večera. Návštěvníkům klubu se totiž předvede kapela Bluegrass Cwrkot a její speciální host, skupina Flám.

20.1.2015

Novojičínsko už není tak hudebně opomíjené

Nabitý koncerty. Tak by se dal shrnout začátek letošního roku na Novojičínsku na poli hudebním. Zavítají sem kapely Mandrage, Plavci či Ondřej Havelka.

15.1.2015

Výstava připomene kulaté výročí narození malíře Josefa Martini

Ve čtvrtek začíná v kopřivnickém muzeu na Fojtství výstava, věnovaná 100. výročí narozeni místního malíře Josefa Martini. Obrazy tohoto umělce jsou v současné době ve sbírkách v řadě zemí.

8.1.2015

Muzeum Novojičínska prosí o pomoc s materiály z druhé světové války

Muzeum Novojičínska prosí vlastníky soukromé obrazové nebo filmové dokumentace z období druhé světové války, které se vztahují k městu Nový Jičín, aby je poskytli k badatelským účelům a k přípravě tematické výstavy.

2.1.2015

Novojičínsko: Lidé o víkendu uslyší dechovku i klasiku

Z nabídky několika novoročních koncertů mohou vybírat lidé na Novojičínsku. Zítra se v kostele svatého Jakuba v Libhošti uskuteční koncert dechového orchestru Borovanka z Příbora,

17.12.2014

Vzpomínka na Václava Havla 
přiblíží jeho zajímavý život

Bývalý vězeň a disident, velký milovník hudby, divadla a žen, kterému se otevřely dveře amerického Kongresu. To je obraz posledního československého a prvního českého prezidenta, jehož život přiblíží filmová novinka letošní zimy Život podle Václava Havla.

17.12.2014

Štramberský kostel rozezní písně o svatých

Štramberk – Lidových i církevních písní o světcích i světicích českých zemí se dočkají návštěvníci události Za nebeskou bránou II, která prostřednictvím polozapomenutých melodií neopomene představit svatou Kateřinu, Adama a Evu ani svaté tři krále.

10.12.2014

Festival byl vyprodaný za neuvěřitelnou půlhodinu

Za neuvěřitelných třicet sedm minut vyprodali pořadatelé jeden z nejúspěšnějších festivalů na Novojičínsku. Zájem o Swingové Vánoce opět potvrdil, že úroveň akce, stejně jako její obliba, roste.

9.12.2014

Zpívání koled na Novojičínsku podpoří školené hlasy

Ondrášek, Garrendo, Školní kapela ZŠ Jičínská, co jméno, to pojem minimálně v místě, kde působí, a také co jméno, to jiné město. Uvedená tři tělese by měla být hlavními tahouny akce Česko zpívá koledy, která vyvrcholí ve středu 10. prosince v 18 hodin.

6.12.2014

Bezdomovci nabídnou netradiční divadlo

Netradiční forma, stejně jako nezvyklí herci. To je charakteristika ostravského spolku nazvaného Divadlo Utlačovaných, který kopřivnickému publiku nabídne k zamyšlení problematiku bezdomovectví.

5.12.2014

Na kopcu FEST přinese kopec dobré muziky

Spálov - Bohatou a pestrou hudební nabídku, z níž si vybere snad každý, připravili organizátoři 5. ročníku akce Na kopcu FEST, který se uskuteční v sobotu v Sokolovně ve Spálově.

3.12.2014

Společné zpívání koled bude již za týden. Přidejte se k nám i vy!

Desítky měst a míst v České republice se postupně přihlašují k oblíbené a již tradiční akci Deníku Česko zpívá koledy, jejíž partnerem je pro letošek také Český rozhlas.

2.12.2014

Frenštát: Martin Kasík dostal nejvyšší ocenění

Světově uznávanému klavíristovi Martinu Kasíkovi udělili v jeho rodném městě nejvyšší ocenění, Cenu svatého Martina, a stal se nejmladším nositelem ceny.

1.12.2014

Česko zpívá koledy: Představujeme "tahouny" z Novojičínska

Již jen pár dnů zbývá do oblíbené akce Česko zpívá koledy, kterou pořádá Deník ve spolupráci s Českým rozhlasem Ostrava. Ve středu 10. prosince v 18 hodin na mnoha místech České republiky i mimo ní zazpívají tisíce lidí šest stejných koled ve stejném pořadí. V každém městě mají nějakého „tahouna". My vám představujeme ty z Novojičínska.

27.11.2014

Kopřivnice bude patřit tanci

Taneční špičky se v poslední listopadovou sobotu představí již na 48. ročníků přehlídky Tatra, která se uskuteční ve velkém sále kopřivnického kulturního domu.

18.11.2014

V Kopřivnici o Josefu Sudkovi trochu jinak

Expozice Lašského muzea v Kopřivnici věnovaná fotografiím Josefa Sudka se pomalu chýlí ke konci. Kurátoři si pro návštěvníky na poslední dny připravili jednu perličku. Bude jí komponovaný večer věnovaný právě osobě Josefa Sudka.

17.11.2014

Jak jste prožívali události roku 1989? Vzpomínky umělců na 17. listopad

Pětadvacet let uplynulo od doby, kdy v kultuře a umění tály ledy. Na jevištích, ve výstavních síních, koncertních pódiích se začalo hrát a mluvit svobodně, na pultech se objevily knihy a časopisy, v nichž se psalo to, co se předtím psát nemohlo, vznikaly filmy bez cenzurních zásahů… Jaké jsou vzpomínky některých umělců na listopad 1989?

13.11.2014

Jaroslav Hutka vystoupí v Kopřivnici, čajovnu v Novém Jičíně oživí folk

Legendární folkový skladatel a také písničkář navštíví Kopřivnici. Příznivci muziky Jaroslava Hutky se mohou těšit na jeho živý koncert.

10.11.2014

Kopřivnický Motýlek oslavil plnoletost

/FOTOGALERIE/ Kopřivnice má za sebou osmnáctý ročník přehlídky dramatické tvorby handicapovaných dětí a dospělých Motýlek. Letos se nesl v duchu sportovním.

2.11.2014

Dušičkové vzpomínání v Kopřivnici zpříjemní koncert v netradičních prostorách

Muzeum Fojtství v Kopřivnici se opět na pár hodin promění v koncertní sál. V neděli 2. listopadu od 16 hodin tam v jeho podkrovních prostorách vystoupí Pěvecké sdružení Kopřivnice, jež si pro své posluchače připravilo netradiční koncert. Ten bude mít aktuální dušičkovou tematiku.

31.10.2014

Festival outdoorových filmů hostí do neděle Frenštát pod Radhoštěm

Po roce se vrátil do Frenštátu pod Radhoštěm Mezinárodní festival outdoorových filmů.

18.9.2014

Muzeum ozdobí snímky známého fotografa Sudka

Kopřivnice - Půlrok věnovaný v kopřivnickém Lašském muzeu fotografovi Josefu Sudkovi vrcholí. Snímky Sudkova dobrého přítele a asistenta Petra Helbicha, které zdobily galerii muzea téměř celé letošní léto, nyní střídají práce samotného Josefa Sudka. Vernisáž fotografií, nazvaná jednoduše Z Beskyd, se uskuteční tento čtvrtek, 18. září, v 17 hodin.

13.9.2014

Na zámku budou vonět jiřinky

Jiřinky projasní zářijový víkend, kunínský zámek díky nim rozkvete do krásy. Každoroční jiřinkové aranžmá bude na své návštěvníky čekat v zámeckém parku, kuželně, vestibulu i v zámeckém zahradnictví.

6.9.2014

OBRAZEM: Pocta Karlu Krylovi v Novém Jičíně

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Městské oslavy Nového Jičína jsou v plném proudu.

6.9.2014

Příborská pouť v neděli nabídne i koncert Dědy Mládka

Do Příbora se tuto neděli po roce vrací tradiční pouť. Náměstí bude opět plné jarmarečního veselí, kolotočů a další zábavy. Chybět nebude ani koncert. tentokrát jej obstarají oblíbení Děda Mládek Illegal Band.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení