VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Frenštát: Martin Kasík dostal nejvyšší ocenění

Světově uznávanému klavíristovi Martinu Kasíkovi udělili v jeho rodném městě nejvyšší ocenění, Cenu svatého Martina, a stal se nejmladším nositelem ceny.

2.12.2014
SDÍLEJ:

Martin KasíkFoto: Archiv Martina Kasíka

Hudební umění, pedagogická činnost a v neposlední řadě šíření dobrého jména Frenštátu po celém světě. To je trio atributů, jež rozhodly o tom, že letošní Cena svatého Martina poputuje do rukou osmatřicetiletého virtuoza.

Martin Kasík si ocenění ve svém rodišti, ke kterému se hrdě hlásí, převzal v poslední listopadový čtvrtek ve zcela zaplněné výstavní síni frenštátského muzea. „Chci na tomto místě poděkovat svému městu, že mi udělilo toto významné ocenění. Obzvláště chci ale poděkovat své rodině, mým učitelům, a také zdejší základní umělecké škole, jejímž jsem byl žákem. S láskou na tuto dobu vzpomínám. Jen málokterá lidová škola umění se může, jako ta frenštátská, pochlubit tím, že si žáky vybírá. To svědčí o její výjimečné kvalitě a tvůrčí atmosféře," pronesl po dlouhém potlesku.

Martin Kasík převzal od frenštátské starostky Zdeňky Leščišinové a místostarosty Pavla Mičky pamětní grafiku z dílny výtvarníka Pavla Strnadla, plaketu se znakem města a finanční prémii. „K oběma představitelům města se připojil také předseda Vlastivědné a muzejní společnosti Drahomír Strnadel. Ten oceněnému předal zlatou pamětní minci, kterou vydala Matice Radhošťská k příležitosti 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu," doplnil Marian Žárský, vedoucí městského kulturního střediska.

Během slavnostního večera čekalo oceněného umělce také překvapení v podobě hudebního dárku, kdy do výstavní síně napochodovalo dvacet malých houslistů orchestru Houslissimo ze základní umělecké školy, pod vedením Veroniky Střelkové. V té chvíli na všech hrudích přítomných „přistály" i oblíbené připínací placky s podobiznou Martina Kasíka od malíře a ilustrátora Dominika Petra. Na placce byl nápis Martin Kasík My music star. „Hudební vystoupení dokonale uzavřelo slavnostní program a zbytek večera už se odvíjel v příjemné neformální atmosféře," dodal závěrem Žárský.

Cena svatého Martina je od roku 1992 udělována frenštátskou radnicí významným osobnostem za kulturní a společenský přínos.

Autor: Adam Knesl

2.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sečení borůvčí ve Velkém Kotli a na Petrových kamenech v Jeseníkách
8

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Nehoda na dálnici.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku

Senioři vyrazí na výlet do spřáteleného města na Slovensku

Poznávacího zájezdu do budoucího partnerského města Bánovce nad Bebravou se mohou kopřivničtí senioři zúčastnit v rámci programu Aktivní senior 2017.

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze

Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Novojičínsko: Školní pomůcky vystřídalo zednické náčiní

Miliony korun radnice a obce na Novojičínsku investují během léta do oprav školních zařízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení