VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak prožil sbor Puellae et Pueri loňský školní rok?

Nový Jičín - Je léto a čas příprav na nový školní rok pomalu začíná. Dovolte nám však ještě ohlédnutí za školním rokem minulým, právě skončeným. Jaký že byl pro smíšený sbor Puellae et Pueri z Gymnázia v Novém Jičíně? Především - plný zvratů a nečekaných situací.

11.8.2012
SDÍLEJ:

Fotografie z koncertu.Foto: Christian Moncourant

Po natočení dalšího vlastního CD nosiče v ostravském rozhlase přišla – a to pro celý sborový svět – nepříjemná rána. Zemřel p. prof. Václav Ptáček. Bylo nám ctí rozloučit se s ním dvěma písněmi při smutečním obřadu.

Hned o několik dní později náš sbor odjel na celostátní kolo Gymnasia Cantat do Opavy, kde obdržel nádherné ZLATÉ PÁSMO. A aby toho nebylo málo, připravili studenti Gymnázia pod vedením manželů Dostálových retromuzikál Rebelové z gymplu, v nichž si hlavní role zahráli právě členové sboru a kvalitní kompars vytvořili žáci 2.A, B a 4.G Gymnázia v Novém Jičíně. OSM repríz (!) v předvánočním čase shlédlo na 1600 diváků Novojičínska a byly to naprosto nezapomenutelné a ojedinělé chvíle.

Bohužel, k 1. 1. s námi musel ukončit spolupráci Pan dirigent Josef Zajíček, a tak se novoroční koncert v Chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Novém Jičíně stal zároveň symbolickým „koncertem na rozloučenou". Pro nás – 7 let spolupracující v dobře fungujícím týmu – opět velká rána. Čas plynul dál…

Hned v únoru 2012 sboristé vyrazili na další soutěž. Tentokrát do Prahy na Mezinárodní soutěž soudobé hudby s Cenou Zdeňka Lukáše, kde Puellae et Pueri v silné mezinárodní konkurenci získalo další ZLATÉ PÁSMO!! V dubnu pak náš sbor hostil velmi kvalitní orchestr dětí z konzervatoře v Blois (Francie) a jarní koncert (v Beskydském divadle) s tímto tělesem byl navíc obohacen – kromě dalšího hosta koncertu Sextetu – i křtem nového CD. To vzniklo právě ve spolupráci s chlapeckým vokálním tělesem Sextet. Společně jsme se pak (orchestr, sbor i Sextet) setkali ještě jednou – v půli června ve Francii. A tak ačkoliv paní Andrea Dostálová dostala den před odjezdem do Francie výpověď z Gymnázia pro nadbytečnost, osmidenní koncertní výjezd se povedl na výbornou. Vyvrcholením sborové sezony se tak stal, kromě třídenní návštěvy Paříže, i pětidenní pobyt v rodinách ve městečku Blois. Během těchto dní studenti stihli navštívit dům Leonarda da Vinciho, stejně jako zámky Amboise, Blois, Chambord, Cheverny, ochutnali jídlo v Univerzitní jídelně, ale hlavně zazpívali 4 nádherné koncerty, z nichž nejkrásnější atmosféru a obrovský aplaus měl ten na nádvoří zámku v Blois v rámci Evropského svátku hudby. Sbor si kromě krásných zážitků přivezl i čestnou plaketu města Blois.

A co bude dál? Posledním, kdo z našeho trojlístku – týmu Josef Zajíček, Andrea a Karel Dostálovi - na Gymnáziu v NJ zůstává, je pan dirigent Karel Dostál. Přesto bude pěvecký sbor Puellae et Pueri i nadále pracovat pod vedením manželů Dostálových a snad potěšíme naše příznivce (a hlavně naše zpěváky), když připomeneme, že plánů – minimálně na nejbližší roky – máme hodně. A tak nám dovolte pozvat vás hned 8.9. ve 12:30 na nádvoří Žerotínského zámku, kde pro vás v rámci novojičínských slavností připravujeme další malý koncert. V čase předvánočním bychom pak rádi uskutečnili několik koncertů na Novojičínsku, včetně tradičního setkání v Žerotínském zámku. Jsme rádi, že můžeme – alespoň pro vás – milé publikum, zpívat dál a MOC se těšíme s vámi na „slyšenou".

KAREL DOSTÁL

Autor: Redakce

11.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm přilákal řadu zvědavců.
12

OBRAZEM: Frenštátské hřiště ovládli hasiči i záchranáři

Po pivobraní má Nový Jičín i medobraní

Premiérová snůška přinesla 15 kilogramů pochoutky, která bude dále sloužit k propagačním účelům města Nový Jičín.

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení