VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Puellae et Pueri na cestách západní Evropou

Nový Jičín - Puellae et Pueri, novojičínský pěvecký sbor, vyjel na své další turné – tentokrát do německého Altensteigu, francouzského Épinalu a anglického Londýna…

18.6.2013
SDÍLEJ:

Puellae et Pueri, novojičínský pěvecký sbor, vyjel na své další turné – tentokrát do německého Altensteigu, francouzského Épinalu a anglického Londýna…Foto: Andrea Dostálová

„Vítejte na palubě našeho autobusu!" – znělo v sobotu 8.6.2013 v časných ranních hodinách v Novém Jičíně. Dvojice příjemných a obětavých řidičů nás vítala na počátku náročné a nevšední cesty po zemích západní Evropy.

V Německu jsme srdečně přijati družebním sborem Christophorus-Kantorei, sboristé předvádí i po úmorném cestování hned první večer přesvědčivý pěvecký výkon. Publikum aplauduje, studenti jsou rozděleni do rodin a užívají si zasloužené péče u přátelsky naladěných lidí, zní angličtina, němčina…

Altensteig.

Altensteig.

Po krátké, ale krásné prohlídce historického centra pokračujeme za dalším cílem. Přes malebný Freudenstadt míříme do Épinalu. Proplétáme se městem k protestantskému chrámu, do koncertu zbývá jen půlhodina. Honem do sborového a jdeme na to. Publikum je šokováno! Ano, francouzští posluchači sedí v němém úžasu a v závěru koncertu již aplaudují vestoje! Nádherný pocit… Hned druhý den o nás vychází velmi pochvalný článek v místním tisku.

Koncert v Epinalu.

Teprve na ubytování v hotelu IBIS si zpěváci odpočinou a ještě tentýž večer vyrážíme zpět do centra města. Épinal, naše partnerské město, přece jen již známe.

Následující den dopoledne absolvujeme prohlídku historických částí města s šarmantním kulturním atašé, panem Jacquem Grasserem. Naše mládež je překvapená novými informacemi, citlivým znovuobjevováním městské historie, studenti spolupracují při překladech z francouzštiny a nahoře na hradě – to se nám naskýtá panoramatický rozhled na celé okolí. Merci beaucoup, Épinal!

Je třeba dodat, že městský park v Épinalu se stal v odpoledních hodinách tréninkovým hřištěm pro zdokonalení frisbee, dnes již každý náš sborista ovládá základní prvky této populární kolektivní hry.

My však míříme ještě dál… Ranní trajekt z Calais do Doveru probíhá za typicky anglického počasí, je zataženo, mrholí. Mrholí i při prohlídce Stonehenge, mrholí také při návštěvě monumentální katedrály v Salisbury. Když opouštíme nejvyšší chrámovou věž v Evropě, hustě prší. To je zkrátka Anglie, nic nového pod sluncem, jen pozor, řidiči! Držte se vlevo – keep left!!!

Na trajektu.

Čtvrtý den našeho výjezdu tedy již nocujeme v Londýně, poznáváme spletitost londýnského metra, všude spousty lidí, ostraha, policie, ale i drobné úsměvné epizody – na Downing Street, Trafalgar Square, opět frisbee v Regent´s parku, milý koncertík pod trojstěžníkem Cutty Sark (James Cook by nám také zatleskal, neboť naši „Short people" dnes dobyli i Londýn!!!).

Samozřejmě nechyběly pohledy na klasické památky jako Big Ben, Westminster Abbey, Millenium Bridge, St. Paul´s Cathedral, lodí po Temži… Přitom stále zataženo, větrno, střídavě vysvitlo slunce, zase mrholení, však víte jak to chodí v Anglii!

Big Ben.

Madame Tussaud

Zpáteční cesta uběhla jako voda, lodní trajekt směr Dunkerque nám tentokrát ukázal azurovou Anglii, slunce v zádech a nádherné bílé skály v Doveru. V Belgii jsme pak z autobusu dokonce zahlédli blyštivé koule Atomia v Bruselu a ráno 15.6.2013 jsme se již probudili v České republice…

Suma sumárum: krásný trip, povedené koncerty, spokojené publikum. Městu Nový Jičín, kterému tímto také děkujeme za podporu akce, jsme rozhodně ostudu neudělali – ba právě naopak. Můžeme být na sebe pyšní!

Puellae et Pueri, novojičínský pěvecký sbor, vyjel na své další turné – tentokrát do německého Altensteigu, francouzského Épinalu a anglického Londýna…

Na shledanou při dalším koncertování se těší vaši Puellae et Pueri.

Karel Dostál, sbormistr

Autor: Redakce

18.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

Frenštát jede. Vykradl Český Těšín a teď hostí nováčka

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom. 

Bílovec neuspěl na hřišti Staré Bělé

Vznikla petice kvůli silnici

Přejít z jedné části Kunína do druhé je velký problém. Důvodem jsou projíždějící auta. Obyvatelé obce proto podepisují petici.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

 Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.  

Proti africkému moru bojují i vojenští veterináři z Hlučína

Na likvidování následků nákazy afickým morem prasat se podílejí ode dneška i vojenští veterináři z Hlučína.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení