71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Spisovatelka od školních lavic představí svou sbírku

Ilustrační fotografie.

Ilustrační fotografie. Autor: DENÍK/Iveta Nádvorníková

21.11.2011 16:10

Příbor - V pořadí jjiž svou čtrnáctou sbírku pokřtí dnes básnířka Irena Kopecká v příborské pobočce Muzea Novojičínska.

Učitelka Irena Kopecká vykazuje uctihodnou spisovatelskou produktivitu, neboť od roku 1996, kdy spatřila světlo světa její prvotina, vydala celkem čtrnáct sbírek, jednu knihu pro nejmenší, Pohádky, a Praštěné kantorky, knihu pro každého s humornými povídkami. „Irena Kopecká ušla za patnáct let, kdy se rozhodla vydat svou první sbírku, kus cesty. V jejích básních se odráží to, co v různých obdobích prožívala a prožívá. Irena Kopecká - povoláním učitelka matematiky - popisuje básnickými prostředky realitu, v níž žije a v níž žijeme i my ostatní. Zároveň je z jejích básní cítit naděje. To dokládá také její poslední sbírka Cesta za nadějí, která vznikala v těžkém období autorčina života,“ připomíná Irena Nedomová z místní Local TV.

Nejnovější dílo příborské spisovatelky bude představeno dnes od 17.30 hodin v rámci literárně hudebního pořadu v místním muzeu. Během večera vystoupí její hosté i žáci Základní umělecké školy Příbor. Po slavnostním křtu bude následovat autogramiáda. Irena Kopecká má před dokončením další titul, tentokrát o 1. světové válce, s názvem Stoleté svědectví. Ten je sestaven ze vzájemné korespondence dvou bratrů z Příbora, Adolfa a Rudolfa Kalmusových.

Autor: Adam Knesl

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Do kin vtrhl film Líbáš jako ďáběl

Do kin vtrhl film Líbáš jako ďáběl

Fanoušci režisérky Marie Poledňákové se konečně dočkali! V kinech měl dnes premiéru snímek Líbáš jako… celý článek ›

Sbohem, Ashtone! Demi Moore má nového kluka

Sbohem, Ashtone! Demi Moore má nového kluka

Herečce Demi Moore (49) konečně došlo, že nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. Vztah s nevěrným… celý článek ›

Bitva o Farmáře Standu: Katarína je lesba a bývalá prostitutka, tvrdí Alena

Bitva o Farmáře Standu: Katarína je lesba a bývalá prostitutka, tvrdí Alena

I když si Standa Sekanina (59) zvolil v pořadu Farmář hledá ženu za svou vyvolenou prodavačku Katarínu … celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz