VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BÍLOVEC

Na zámku v Bílovci začala další sezona

Na zámku v Bílovci začala další, v pořadí již čtvrtá, zámecká sezona. Vloni navštívilo dominantu města, která byla ještě nedávno téměř zapomenuta, sedm tisíc návštěvníků.

ADRA hledá další dobrovolníky

Humanitární organizace ADRA hledá dobrovolníky pro Bíloveckou nemocnici a Seniorcentrum Petřvaldík.

OBRAZEM: Bílovcem prošel původ hrkačů

Na Bílou sobotu se v pravé poledne sešli u kostela sv. Mikuláše v Bílovci místní věřící.

Na své si dnes v Bílovci přijdou věřící i nevěřící

Velikonoce letos do Bílovce vstoupí opravdu velkolepě. Centrum města dnes ožije jarmarkem i velikonočním hrkáním. Za příznivého počasí bude otevřena i vyhlídková věž kostela a městské muzeum.

Kvůli silnému větru spadla v Bílovci plechová střecha

Silný vítr dnes způsobil pád plechové střechy dvoupodlažního obytného domu na Slezském náměstí v Bílovci na Novojičínsku. Nikdo nebyl zraněn, poškozeny ale byly čtyři zaparkované automobily.

Led za téměř tři miliony lidé v Bílovci nechtějí

Další anketa, kterou vedení města zjišťuje názor svých obyvatel, se v těchto dnech objevila na webových stránkách Bílovce. Tentokrát se město ptá, zda by lidé chtěli na víceúčelovém hřišti na Radotíně v zimě ledovou plochu.

Město se chce rozvíjet. Vše ale závisí na dotacích

Napoprvé zastupitelé Bílovce plán rozvoje na další roky neschválili, a tak je v dubnu čeká druhé kolo. Občané k němu mohou až do 15. března vznášet své návrhy či připomínky.

Bývalý ředitel nemocnice bilancoval uplynulý rok

Městská nemocnice v Odrách hospodaří v černých číslech, pokračuje v modernizaci a od března ji vede nový ředitel. To jsou ve stručnosti novinky, které nemocnice nyní zveřejnila.

Dřevěné stánky na náměstí prý nejsou estetické

Webové stránky města Bílovec hostí další anketu. Tentokrát se anketa týká pěti prodejních stánků, které již čtvrtým rokem stojí na tamním Slezském náměstí.

Suchá nádrž má zmírnit případnou velkou vodu

Dá se říct, že komplexní pozemkové úpravy jsou v současnosti hitem. Zabývá se jimi nejedna obec či město na Novojičínsku. Jedním z jejich hlavních cílů je ochrana před povodněmi.

Volby do osadního výboru možná skončí trestním oznámením

Bílovec-Stará Ves - Ostrá předvolební kampaň se již začala objevovat i před volbami na té nejnižší úrovni. Přesvědčit se o tom mohli obyvatelé Staré Vsi, místní části Bílovce, při volbách do osadního výboru.

Prioritou města je dokončení rozdělaných investic

Nové vedení města Bílovce říká: „Musíme dodělat rozdělané investiční akce s co nejmenší ztrátou." Vyřešit se musí také havarijní stav v kině a domě kultury.

„Jsem mažoretka," neslo se zaplněným sálem

V bíloveckém kině Radost měl koncem uplynulého týdne premiéru unikátní dokument s názvem Jsem mažoretka. Mapuje rok života mažoretek Petra Studénka, jejich úspěchy, ale i neúspěchy.

Bude tentokrát den města zdarma?

Zajímavá anketa se nyní objevila na stránkách města Bílovec. Vedení města se svých občanů ptá, zda by měl být letos zpoplatněn vstup na tradiční den města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies