VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BÍLOVEC

Kronikář v Bílovci rezignoval

Zdeněk Kuchta je kronikářem města Bílovce 26 let. Nyní se rozhodl ve funkci skončit. Můžou za to neshody s radními kvůli záznamům za rok 2015.

Vznikne v Bílovci křížová cesta?

Město Bílovec chce oživit turistickou trasu, která vede z Hublesky do Bílova.

Město Bílovec hledá fotky z roku 1991

Město Bílovec spolu s tamní farností připravuje na říjen slavnostní akci, jež má připomenout čtvrtstoletí od doby, kdy byly bíloveckými rodáky, kněžími a bratranci Kretschmerovými darovány farnosti tři nové zvony.

Bílovec: Večer se otevře kostel, knihovna i muzeum

Město Bílovec se letos zapojilo nejen do Noci kostelů, ale také do Slezské muzejní noci.

Po městě se pohybují pochybní prodejci

/VAROVÁNÍ/ Město Bílovec upozorňuje občany, že se v těchto dnech po městě pohybují prodejci, kteří nabízejí výhodné smlouvy na elektřinu a plyn.

Bývalý osobní manažer a komorník Freddieho Mercuryho navštíví Bílovec

Titanic Freddie Aids (TFA). Tak zní název vzdělávacího programu, se kterým Peter Freestone, bývalý osobní manažer a komorník Freddieho Mercuryho, přijede v závěru tohoto týdne do Bílovce a také do Ostravy.

Bílovec řeší napadání psů při venčení

V poslední době došlo v Bílovci opakovaně k vzájemnému napadání psů při jejich venčení. Město proto na základě podnětů občanů zvažuje novou obecně závaznou vyhlášku.

Nemocnice v Bílovci má nového ředitele

Bíloveckou nemocnici vede od 1. února nový ředitel. Nedávno tamním zastupitelům představil nejen sebe, ale i další vizi nemocnice.

Pomůže nový radar zvýšit bezpečnost frekventované ulice?

Zvýšit bezpečnost frekventované ulice. To je hlavní důvod, proč Bílovec uvažuje o úsekovém měření rychlosti.

Novojičínsko: Toulaví psi přidávají práci

Novojičínští strážníci od nového roku provedli stovky kontrol majitelů psů. Problémem jsou však volně pobíhající psi, kteří zaměstnávají městské policisty napříč okresem více než dost.

Počet odchycených psů postupně narůstá

Bílovečtí strážníci v poslední době odchytávají čím dál více toulajících se psů, a to na základně vlastní činnost, oznámení jiných občanů, nebo jsou psi policistům předáni.

Bílovecká nemocnice se snaží chránit životní prostředí

Chovat se ekologicky je pro Bíloveckou nemocnici samozřejmostí. Proto se již v roce 2010 zapojila do unikátního projektu Zelená firma, který je zaměřený na ochranu životního prostředí.

Město Bílovec chystá velké investice

Bílovec chce letos opravit hřbitov, komunikace i park. Tamní zastupitelé schválili realizaci prvních jedenácti investičních akcí za 14 milionů korun.

Patnáct let přátelství oslavily pěvecké sbory zpěvem

/FOTOGALERIE/ Pěvecký sbor Bílovec pod vedením dirigenta Jiřího Šikuly, Pěvecký sbor Kulišáci ze Základní školy Komenského, Pěvecký sbor Základní školy TGM, Pěvecký sbor Gymnázia Mikuláše Koperníka a mužský sbor Sängerkranz 1850 z německého partnerského města Bad Neustadt – ti všichni vystoupili v sobotu 9. dubna v Domě kultury v Bílovci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení