VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BÍLOVEC

Sváteční dny zpříjemnila výstava papírových modelů

Bílovec - Více než dvě stě papírových modelů zaplnilo v neděli 27. prosince velký sál domu kultury v Bílovci.

Zastupitelé v Bílovci se opět zabývali prodejem Besedy

Chceme prodat chátrající objekt Besedy, nebo nechceme? Na posledním zasedání Zastupitelstva města Bílovce bylo kvůli tomuto bodu zase rušno.

Bílovec má nového asistenta prevence kriminality

Řady městské policie v Bílovci posílil od listopadu asistent prevence kriminality. Cílem nového zaměstnance je zvýšit pocit bezpečí ve městě.

OBRAZEM: Bílovec má novou knihovnu

V sobotu 5. prosince v 10 hodin byla slavnostně otevřena nová městská knihovna a centrum pro seniory na Slezském náměstí v Bílovci. Bohatý doprovodný program trval až do 17 hodin. Novou knihovnu si přišly prohlédnout davy lidí, pro které byl připraven také doprovodný program.

Stavební ruch ve městě již míří do finále

V listopadu bylo v Bílovci ukončeno několik důležitých investičních akcí. Ty se odrazí nejen na bezpečnosti ve městě, ale také na větším komfortu bydlení.

Řidiči se musí připravit na změny v parkování

Od dnešního dne platí na bíloveckých silnicích nová pravidla. Řidiči by si proto měli především dávat pozor, kde parkují.

Projekt zaměřený na komunální odpady bodoval

Město Bílovec se může pyšnit novým oceněním. Tentokrát obdrželo cenu za vítězství v kategorii Komunální odpad v prvním ročníku soutěže Komunální politik 2015.

Bílovec aktivně podporuje zaměstnanost

I když se v současné době míra nezaměstnanosti na Bílovecku nepohybuje v závratných hodnotách, vedení Bílovce hledá další možnosti, jak zaměstnanost a rozvoj podnikání podpořit.

Studenti navrhli, jak zvelebit město

Padesátka studentů zamířila do Bílovce, kde se zúčastnili studentského workshopu. Jejich úkolem bylo připravit studie na efektivní využití čtyř lokalit ve městě.

Veřejně prospěšní pracovníci se městu osvědčili

Někteří pracovat chtějí, jiným se naopak moc nechce a do práce se nehrnou. Zaměstnance na veřejně prospěšné práce je někdy složité motivovat.

V Bílovci se pomáhalo Tísku

Na podporu fotbalového klubu z Tísku se na bíloveckém hřišti představila řada legend ostravského Baníku.

Bílovec bojuje s hazardem

Ačkoliv patří Bílovec mezi několik desítek měst po celé republice, které mají platnou vyhlášku obsahující absolutní zákaz provozování výherních hracích automatů, realita je jiná.

Bílovec pořádá už tuto neděli benefici pro Tísek

Nebude chybět dražba, ve které bude také helma Petra Čecha.

Mladí architekti navrhnou, jak zvelebit město

V tomto týdnu v Bílovci vyvrcholí dlouho připravovaná akce s názvem Studentský workshop. Více než 60 studentů architektury, stavitelství, urbanistiky, dendrologie a dalších oborů bude řešit čtyři klíčové lokality města a jejich další využití.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení