VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÝ JIČÍN

Robot Da Vinci operuje pacienty v Novém Jičíně

Nemocnice Nový Jičín disponuje novým přístrojovým vybavením za 150 milionů korun. Součástí je i nejnovější verze robotického systému Da Vinci Xi.

OBRAZEM: Když pacienta operuje robot

/FOTOGALERIE/ Pouze osm zdravotnických zařízení v republice disponuje speciálním robotickým systémem a jen tři z nich mají nejnovější model Da Vinci Xi.

Společnou vyjížďkou zahájili motorkáři novou sezonu

Několik desítek, ba i stovek motorkářů se sjelo v sobotu 7. května do obce Bravantice, aby společně zahájili novou motorkářskou sezonu.

OBRAZEM: Kunín zažil historickou bitvu

Kunín – Zámecký park v Kuníně obsadili první květnovou sobotu vojáci, šermíři, lukostřelci i doboví řemeslníci.

OBRAZEM: V Suchdole uložili ostatky vojáků Rudé armády

Suchdol nad Odrou – V Suchdole nad Odrou si v pátek 6. května připomněli 71. výročí od konce druhé světové války a osvobození městyse.

Akce Zelené město je příležitost výdělku pro studenty z Nového Jičína

Téměř šedesát studentů chce letos o prázdninách zaměstnat novojičínská radnice v rámci ekologicko-výchovné akce Zelené město. Vyčlenila na to ze svého rozpočtu 200 tisíc korun.

Nevěřili ji, ale dokázala to. Matka doma pečuje o těžce nemocného syna

/FOTOGALERIE/ Nedávno uplynul jeden rok od doby, kdy se vážně nemocný Marcel Tisovský z Nového Jičína mohl vrátit po dlouhých letech domů. Stalo se tak díky obrovské vůli jeho maminky Anny a její spolupráci s Agenturou domácí péče OASA.

Laboratoře Agel nabídly jako jedny z prvních konzultace na dálku

Laboratoř klinické hematologie v Novém Jičíně získala do své výbavy špičkovou a nadčasovou hematologickou linku s označením XN 300. Celý systém je unikátní svým softwarem, který umožňuje konzultovat všechny hematologické nálezy on-line na dálku.

Na ztrátu mobilu ženu upozornil až nálezce

Věci jsou od toho, aby je člověk ztrácel. Málokdy se pak stane, že se s nimi ještě setká. Hana Kovářová z Nového Jičína je výjimka. O ztrátě přitom ani nevěděla.

Památné stromy zdobí vestibul radnice

Až do konce dubna je ve vestibulu novojičínské radnice na Masarykově náměstí k vidění výstava paní Marie Hruškové s názvem Nejmohutnější památné stromy České republiky.

OBRAZEM: Nový Jičín slavil Den Země

/FOTOGALERIE/ Do oslav mezinárodního Dne Země se v pátek 22. dubna zapojilo také město Nový Jičín. Na Masarykově náměstí probíhal celodenní program pro širokou veřejnost.

Cyklistická sezona startuje první společnou vyjížďkou

V pátek 22. dubna proběhne první společná jarní vyjížďka po cyklostezce Koleje z Nového Jičína do Hostašovic. Účastníci akce se mohou na ni seznámit s celorepublikovou kampaní Do práce na kole.

Expozici generála Laudona navštívili potomci slavného vojevůdce

Do Nového Jičína přijel z Vídně Maximilián baron Loudon a jeho bratranec Ernst Gideon baron Loudon.

Štěrk, hlínu a výmoly vystřídá nové parkoviště

V Revoluční ulici v Novém Jičíně vzniká nové parkoviště, kde bude řidičům k dispozici přibližně dvacítka míst. Ve městě jsou i další plochy pro parkování, které by podobnou rekonstrukci potřebovaly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies