VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ODRY

Na pomník v Odrách se vrátí rudá hvězda

Chystaná oprava pomníku padlých hrdinů v Odrách vyvolala zhruba hodinovou diskusi tamních zastupitelů. Výsledek jejich debaty byl více než překvapivý.

Gang kradl dřevo z lesů ve velkém

Odersko – Za tři čtvrtě milionu korun napáchala škody čtveřice výtečníků, která kradla dřevo v lesích Novojičínska a Opavska. Na jeden zátah odvezli klidně i třicet kubíků kulatiny.

Odry: Historii města má doplnit model

Odrám chybí expozice věnovaná dějinám města. Volné prostory v tamním muzeu by tak mohl zaplnit například urbanistický model města. Zatím však není jisté, zda jej Odry skutečně pořídí.

V Kamence se natáčela rodinná filmová pohádka Zlatá kuželna

Odry-Kamenka /VIDEO/ - Turistická základna TOM v Kamence se v pátek proměnila ve filmový sál. Promítala se tam rodinná filmová pohádka Zlatá kuželna, jež se natáčela v Kamence a jejím okolí.

Oderské parky dostanou nová jména

Přejmenování dvou parků na území města řešili na svém druhém zasedání oderští zastupitelé. Jasno sice bude až v lednu, ale rekonstrukce se má dočkat i památník padlých.

OBRAZEM: Vánoční jarmark zaplnil Odry

Odry – Tradiční, již 11. Vánoční jarmark zaplnil v sobotu 13. prosince Masarykovo náměstí v Odrách. Kromě stánků s rozličným zbožím mohli lidé po celý den zhlédnout tradiční řemesla, vánoční zvyky či výstavu. Pro děti byly připraveny tvůrčí dílny a nakupování lidem zpříjemňovala hudební vystoupení.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Advent v Odrách začal koncertem v kostele

/VIDEO/ Téměř dvě hodiny příjemné atmosféry strávili v neděli 30. listopadu lidé, kteří zcela zaplnili kostel sv. Bartoloměje v Odrách.

Domov Odry uspěl v soutěži Domov plný života

Ocenění za zapojení svých klientů do různých aktivit získal před nedávnem Domov Odry. Jeden z jeho obyvatel navíc dostal individuální ocenění.

Město zaplavily falešné telefonáty

Město Odry varuje své občany před falešnými telefonáty. 

Oderská škola hostila Turky či Finy, kteří navštívili i další města Novojičínska

Studenti a pedagogové z šesti evropských zemí před několika dny navštívili Odry. Tamní pedagogická a zdravotnická škola totiž hostila další mezinárodní setkání projektu Comenius.

Úřad práce rozjel nový projekt. Pomáhá sociálně vyloučeným

Dvacítka nezaměstnaných z Oderska se ještě letos zapojí do projektu, jehož cílem je vrátit sociálně znevýhodněné lidi zpět na trh práce.

Odry chtějí lépe zpropagovat své turistické cíle

Také letos využilo Městské informační centrum v Odrách dotaci na podporu turistických informačních center v kraji. Letos se tamní „íčko" zaměřilo především na naučnou stezku Stříbrný chodník, která nově vede kolem nedávno otevřené rozhledny na vrcholu Olšová v Pohoři, místní části Oder.

Bude v Odrách kompostárna?

Kompostéry a kontejnery na bioodpad už v Odrách mají. Nyní padl návrh na zřízení vlastní kompostárny. Zatím je však celý projekt pouze ve stádiu úvah.

V Odrách mají jasno. Noví zastupitelé dostanou nové notebooky

Co s počítači, které čtyři roky používali právě končící zastupitelé? V Odrách už mají jasno. Notebooky prodají a nově zvolení zastupitelé dostanou přístroje nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení