VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBOR

OBRAZEM: Brány klášterní zahrady zůstaly otevřené

Piaristické zahrady v Příboře se o víkendu otevřely veřejnosti.

Muž pronásleduje bývalou přítelkyni z Příbora

S nepříjemný a nebezpečným pronásledováním se na policii obrátila žena z Příbora. Bombardovat její mobilní telefon sms zprávami má o šest let mladší muž. Ten ji nedá vydechnout ani v její práci.

Uspějí příborské zahrady?

Do jubilejního 10. ročníku soutěže Stavba roku, organizované Moravskoslezským krajem, letos přišel rekordní počet přihlášek, a to dvaapadesát.

Jednotka hasičů v Prchalově skončila

Jednotku sboru dobrovolných hasičů (JSDH) v Prchalově, místní části Příbora, zrušili na svém zasedání příborští zastupitelé.

Darujte nepotřebné oblečení

Po celý tento a příští týden se koná v prostorách příborského domu s pečovatelskou službou na ulici Jičínská 238 akce s názvem Šatník.

Policisté v Příboře museli zklidnit agresivního naháče

V nemocnici skončil před pár dny mladý muž (25), který zcela nahý vyváděl v ulicích Příbora.

Příborští slaví, konečně to vyšlo!

Sedmkrát byl Příbor v celorepublikovém finále soutěže o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městské památkové rezervace. Letos zvítězil.

Příbor, rodiště Sigmunda Freuda, je historickým městem roku 2015

Praha - Historickým městem roku 2015 se stal Příbor na Novojičínsku, rodiště slavného zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Cena, která mu byla v úterý udělena na Pražském hradě, je vyznamenáním za příkladnou péči o památky a spojená s odměnou milion korun na další opravy historického dědictví. 

OBRAZEM: Příboráci vítali Karla IV.

Mezinárodní den památek a sídel letos v Příboře obohatili zajímavým program.

Mošnovské letecké pluky slaví velké výročí

/FOTOGALERIE/ Před 70 lety byl založen dopravní letecký pluk a 8. stíhací letecký pluk v Mošnově. Toto výročí připomíná výstava, která je nyní k vidění v příborském muzeu.

Změny v provozu v příborském skateparku

V letošním roce přešel příborský skate park v ulici Na Kamenci pod správu místních technických služeb a ty se rozhodly provést několik změn.

OBRAZEM: V Příboře šel i letos průvod s palmami

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Již podeváté se sešly u kostela Narození Panny Marie v Příboře desítky lidí, aby se zúčastnili, kdysi tradiční oslavy příchodu Velikonoc – svěcení palem.

Příborská radnice přispěje na opravy historických domů

Majitelé nemovitostí, které se nacházejí v příborské městské památkové rezervaci, mohou požádat o finanční příspěvek na nejrůznější opravy. Ve výjimečných případech dostanou podporu z programu Dědictví města Příbor i vlastníci historicky cenných objektů mimo památkovou rezervaci.

V Příboře chystají hudební festival

Již patnáctý ročník hudebního festivalu Songfest.cz se pomalu, ale nezadržitelně blíží. Akce propukne ve čtvrtek 4. února v piaristickém klášteře v Příboře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies