VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBOR

Příbor: kulturou ožije o víkendu celé město

Druhý zářijový víkend se v Příboře ponese ve znamení Dnů evropského dědictví (EHD European Heritage Days). Hlavní program se uskuteční v sobotu, ale některým doprovodným akcím bude patřit už dnešní den.

Příbor ovládne pouťové veselí

O víkendu bude Příbor živější než kdy jindy, na tamní mariánskou pouť se sjedou nejen davy milovníků pouťových atrakcí a cukrové vaty, ale zejména také muzikanti.

Lávka přes obchvat je hotová. Na zpoždění město vydělalo

Od poloviny měsíce srpna je v provozu lávka pro pěší a cyklisty vedoucí přes příborský obchvat. Oproti původnímu termínu je to o více než půl roku později, radnice však na sankcích získala tučnou částku.

Ani letos v létě nebude chybět kino bratří Čadíků

Kinematograf bratří Čadíků opět dorazí do Příbora, pojízdné letní kino uchvátí diváky českou klasikou zahrnující pohádku, komedie i drama. Od soboty 8. srpna do úterý 11. srpna zájemci zhlédnou vždy po 21 hodině na náměstí Sigmunda Freuda filmy Tři bratři, Hodinový manžel, Vejška a Fotograf.

Prchalov v sobotu pobaví Den obce

Na první srpnový den naplánovala příborská místní část Prchalov Den obce.

Příbor: hranice města se měnit nebudou, rozhodli zastupitelé

Patnáct příborských obyvatel bydlících v katastru města mělo zájem, aby jejich nemovitosti spadaly pod obec Závišice. Jejich přání zastupitelé nevyslyšeli.

Strážníci budou opět v Příboře značit kola DNA

Už druhým rokem si mohou příborští cyklisté nechat svá kola označit prostřednictvím syntetické DNA a zaevidovat je do databáze místní městské policie.

Město Příbor vyhlásilo letní fotografickou soutěž

Kdo má rád procházky lesem s fotoaparátem a navíc k tomu chodí i na houby, může si zkusit zasoutěžit v letní fotografické soutěži, kterou pořádá příborská radnice. Téma zní „Houbaření je moje vášeň" a nejlepší snímek město odmění dárkovým poukazem.

Radnice organizuje exkurzi do příborské čističky. Máte zájem?

Rodný dům Sigmunda Freuda, bývalý piaristický klášter nebo pěkné historické náměstí. To jsou nejčastější cíle turistů, kteří zavítají do Příbora na Novojičínsku, nyní však mohou lidé zažít prohlídku ne zcela obvyklou.

Příbor: Ženy uklízely hroby, muž kradl

Na příborském hřbitově řádil mladý zloděj, který si tak přišel na několik tisíc korun. V současnosti už sedí za mřížemi a čeká na svůj trest. Zdaleka nepůjde o jeho první.

Příborští strážníci budou značit kola syntetickou DNA

Městská policie Příbor se po úspěšných loňských zkušenostech rozhodla podat žádost o dotaci, která zajistí forenzní značení jízdních kol prostřednictvím syntetické DNA.

OBRAZEM: Lidé mohli vidět Masarykovy klobouky

Tak jako loni, i letos přilákal Mezinárodní den sídel a památek, konaný v sobotu 18. dubna v Příboře, stovky lidí.

Příbor zažije kulturou nabitý den, okořeněný i výjimečnou výstavou

Freudovo rodiště připravilo u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel, který se letos vztahuje k výročí 600 let odkazu mistra Jana Husa, bohatý program.

Měšťanský dům Příbor nekoupí

Příborští zastupitelé rozhodovali, zda se město pokusí získat historický dům na Freudově náměstí, který poslední roky chátrá. Vůle by byla, s penězi už je to horší.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies