VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PŘÍBOR

Poplatky za odpad město Příbor nezvýšilo

Ve stejné výši jako v roce 2014 zůstává pro rok 2015 místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu pro obyvatele Příbora.

Příborští řezbáři udržují tradici

Příbor /FOTOGALERIE/ – Vánoční atmosféra dýchla na všechny, jež v sobotu 13. prosince zavítali do muzea v Příboře. Začala tam totiž výstava betlémů a zároveň se tam konalo tvůrčí setkání podbeskydských betlemářů. Expozice muzea oživilo osm řezbářů, kteří předváděli své umění.

Na vítání občánků se nově musí lidé přihlásit

Změny čekají město Příbor v oblíbené tradici, vítání občánků.

Volba starosty v Příboře se neobešla bez emocí. Plánuje on sám nějaké změny?

/ROZHOVOR/ „Jsem zvědav, co udělá Mořic Jurečka," bylo slyšet několikrát ještě před zahájením ustavujícího zasedání zastupitelstva v Příboře. V jeho průběhu se ukázalo, že právě Mořic Jurečka měl rozhodující hlas.

Jaká bude lávka přes Lubinu? Vybírá se z pěti návrhů

Na pět návrhů budoucí lávky přes řeku Lubinu se mohou až do konce října podívat občané Příbora na zdejším městském úřadě. Jeden z nich bude nakonec stavební firma realizovat.

Muzeum hledá pamětníky příborského trampingu

Příští rok v červnu chce příborské muzeum prezentovat výstavu o trampech, proto se už nyní obrací na veřejnost se žádosti o pomoc při sběru a dokumentaci trampingu v Příboře a okolí.

Komunální volby v Příboře: Vyhrála ČSSD, ale...

V novém příborském zastupitelstvu bude mít zastoupení sedm politických subjektů (jediná strana, které se nepodařilo přejít přes pětiprocentní hranici, je Česká pirátská strana) a největší zastoupení bude mít ČSSD, jež získala pět z třiadvaceti křesel a stala se zdejším vítězem.

OBRAZEM: Příbor se na čas vrátil do historie

Příbor – Zatímco někde zpřístupnili památky o prvním zářijovém víkendu, kdy se v Opavě uskutečnilo Národní zahájení Dnů evropského dědictví, Příbor zasvětil volnému přístupu do tamních památek sobotu 13. září a neděli, tedy dva hlavní termíny Dnů evropského dědictví (EHD).

Příbor žije kulturou. Vrcholem bude koncert Petry Janů

Tento víkend patří ve Freudově rodišti Dnům evropského dědictví (EHD). Ve městě se uskuteční řada koncertů a doprovodných akcí, na které mají všichni návštěvníci vstup zdarma.

Jak se zbavit odpadu, poradí speciální akce

V úterý se koná ve sběrném dvoře v Příboře naučná akce Zaskočte si pro radu, jak se zbavit odpadu, jež pořádají místní technické služby spolu s krajským úřadem Moravskoslezského kraje.

Děti si zaskočí pro radu do sběrného dvora

Příbor - Zaskočte si pro radu, jak se zbavit odpadu. To je název nové akce, která čeká na studenty škol hned v první polovině září.

Příboráci mohou zasílat dotazy kandidátům do zastupitelstva

Stejně jako v končícím volebním období, i v tom budoucím bude mít Příbor třiadvacet zastupitelů. Kteří přesně to budou, rozhodnou voliči v komunálních volbách 10. a 11. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies