Již úvod zápasu naznačil, jakým směrem se bude toto střetnutí ubírat. Hosté totiž zaznamenali první body až ve 3. minutě – 6:3. Tři body ale na jejich straně byli k vidění i v 8. minutě. To už nový Jičín vedl 19.3. I druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu. Dvacetibodový náskok zaznamenali domácí ve dvanácté (29:9), i 18. minutě – 40:20.

A to nebylo vše. Pomyslnou třicetibodovou hranici překonal na začátku 25. minuty Muirhead – 59:28. To už bylo každému v hale jasné, že poslední body roku 2009 zůstanou v Novém Jičíně. Pohodový závěr pak domácí proměnili, jako obvykle, v exhibici, čímž zároveň poděkovali neúnavným fanouškům za podporu během celého roku.

„Utkání mezi svátky je vždy trochu loterie, ale měli jsme trochu štěstí, že jsme narazili na USK Praha,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva a uzavřel: „My jsme šli od začátku do utkání naplno. Diváci nás hnali dopředu a mohli jsem častěji točit hráče. Nyní můžeme v poklidu slavit.“

Mlékárna Miltra Nový Jičín – USK Praha 82:47 (23:10, 45:24, 62:37)

Body: Sanders 14, Gavlák 13, Muirhead 9, Jurečka a Pandula 8, Varnelis 7, Hájek a Šarovič 6, Pelikán 5, Walker 4, Šteffel 2 – McKay 23, Ford a Slavík 7, Klimeš a Šťastný 3, Kotas a Moravec 2, trojky: 11:7, fauly: 12:15, TH: 15/9:10/6, doskoky: 43:26, rozhodčí: Vrážel, Kapl, Holubek, diváci: 1100.