Basketbalový Nový Jičín v derby deklasoval Ostravu

Nový Jičín- Historický 800. ligový zápas odehráli basketbalisté Nového Jičína na domácí palubovce. V rámci 28. kola Mattoni NBL přivítali regionálního rivala NH Ostrava a diváci se při derby rozhodně nenudili.

5.2.2010

Ilustrační foto.Foto: Petr Kocián

Již první část naznačila, kdo bude na hřišti jasně dominovat a kdo se musí snažit, aby neutržil debakl. Ještě vsedmé minutě totiž svítilo na ukazateli skóre 23:2. Stejný kurz nastolila Miltra i pro druhou část a bylo takřka po zápase.

Ani po poločasové přestávce nenechali domácí ostravský celek vydechnout a rozdíl ve skóre nelítostně rostl. Hosté přes tíživý stav zbraně nesložili a chtěli favorita potrápit. Nakonec přišla ke slovu i pomyslná „stovka“. Poslední dvě minuty se jen počítalo, jak moc velkým rozdílem nakonec utkání skončí. Takový rozdíl mezi oběma mužstvy totiž nikdo nečekal.

„Jsme rádi za vítězství. Od začátku jsme byli lepší a vnutili Ostravě svou hru,“ prozradil na pozápasové tiskovce novojičínský trenér Zbyněk Choleva a dodal: „Doufejme, že část z toho přeneseme taky do Finale Four v Rumunsku.“

Jeho protějšek Zdeňek Hummel domácí tým vyzdvihl. „Gratuluji Novému Jičínu nejenom k vítězství, ale i k celkovým výsledkům. Myslím si, že mohou potrápit konečně i Nymburk, protože mají celek opravdu ideálně poskládaný,“ přiznal Hummel a uzavřel: „Pro mě to bylo celkově jedno velké utrpení. Poctivě trénujeme obranu, ale ve hře to nikdo nepředvedl.“

Mattoni NBL, 28. kolo: Mlékárna Miltra Nový Jičín – NH Ostrava 107:56 (32:11, 59:20, 91:36)

Body: Šarovič 21, Sanders 17, Šteffel, Walker a Varnelis 12, Pelikán 10, Gavlák 8, Muirhead 6, Hájek, Medek a Jurečka 3 – Mitchell 13, Stuchlý 11, Payne 8, Palát 7, Kouřil, Palyza a Číž 5, Gniadek 2. Trojky: 14:9. Fauly: 12:20. 5 chyb: 26. Palát (Ostrava). TH: 17/20:1:2. Doskoky: 48:27. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Jedlička.Nejlepší hráč utkání: Robert Šarovič (Nový Jičín). Diváci: 800.

5.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.