Odry - Tatran Baracuda Jakubčovice – UFA Salamandr Hradec Králové 2:2 (1:1).

11.3.2009

Futsalisté Tatranu Baracuda Jakubčovice. Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Kešelák

II. liga futsalu, 19. kolo, Jakubčovice - Hr. Králové

V sobotu večer se v oderské sportovní hale odehrálo devatenácté kolo II. futsalové ligy, skupiny Východ. Střetla se mužstva z rozdílných pólů tabulky. Baracuda Jakubčovice, která má sestupové starosti, hostila tým z Hradce Králové, který obsazuje v tabulce třetí místo.

Na začátku zápasu si zaplněná hala v Odrách moc futsalové krásy neužila. Oba brankáři byli bez práce, jelikož ani jeden tým se nedostal k útočné šanci, ani se jinak neprosadil. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, většinou dlouhými míči obou gólmanů. V desáté minutě si konečně přišli na své domácí, ale Tomáš Kocmich, při přečíslení dva na jednoho, těsně minul. Tato šance očividně Jakubčovické patřičně nabudila a postupně přebírali otěže zápasu do svých rukou.

Avšak do vedení se dostali hosté, kteří oslabeni o nejlepšího střelce soutěže, Jelínka, a další dva vykartované hráče, poslali prudkou střelu z úhlu pod víko domácího brankáře, 0:1. Hráče Baracudy to však nijak nerozhodilo. Hned vzápětí se opět řítili dva Jakubčovičtí na jednoho bránícího, a tentokrát ztroskotal na hostujícím gólmanovi nejlepší střelec Baracudy Aleš Michálek. Baracuda v aktivní hře pokračovala a své snažení konečně dokázala i zúročit, když po přihrávce Anděla z úhlu, trefil David Molnár, 1:1. Tato akce byla, jako vystřižená z učebnice futsalu, přihrávka k lajně a střela na zadní tyč.

Minutu poté prošel mezi dvěma hráči Libor Škopek, ale Hradec Králové tentokrát podržel dobrým zákrokem gólman. Další útok domácích vedl opět aktivní Libor Škopek, kterého zastavil hostující obránce těsně před pokutovým územím faulem. K přímému kopu se postavil Aleš Michálek, ale střela mu nesedla a poslal míč vysoko nad.

Druhé dějství odstartovalo obdobně, jako první, tedy pasivně z obou stran. Ve třetí minutě druhého poločasu se, po přihrávce Kamila Molnára, krásně uvolnil Michal Anděl a poslal míč do protipohybu hradeckého brankáře, a tím i Baracudu do jednobrankového vedení, 2:1. Poté hosté nastřelili tyč a chvíli na to se ocitl sám před brankářem Kamil Molnár, avšak hosty opět zachránil brankář. V páté minutě hosté srovnali na 2:2. Minutu poté měl Libor Škopek před sebou prázdnou bránu, ale trefil pouze její spojnici.

Až do deváté minuty se nic důležitého nedělo, hra se přelévala ze strany na stranu a střely, vyslané oběma mužstvy, končily většinou mimo branku. V desáté minutě Baracuda zahrávala dva přímé kopy v blízkosti pokutového území, ale ani jeden do brány nesměřoval. Ve třinácté minutě rozhodčí ukázal červenou kartu Šestákovi, a tak Baracuda musela dvě minuty bránit ve třech hráčích v poli. Hradečtí se nedostali ani k ohrožení domácího brankáře a Baracuda zvládla bránění ve třech na výbornou. Hosté poté kontrolovali hru a Jakubčovičtí využívali jen brejkových situací, ovšem ne dostatečně kvalitně na to, aby dosáhli potřebné branky.

Do konce utkání zbývalo sedm sekund, když poslední útok domácích zakládal Libor Škopek a vyvezl míč za půlící čáru, kde obešel protihráče a nahrál pod sebe na osamoceného Kamila Molnára. Jeho nepovedenou střelu vyrazil gólman k volnému Michálkovi. Okamžitě však, v době, kdy do konce zápasu zbývaly dvě sekundy, předvedl hostující gólman robinsonádu, při které vteřinu před koncem vyrazil ramenem míč do břevna a nad branku.

Remíza Jakubčovicím v boji o záchranu může pomoci, ovšem 3 body by sestupovou tajenku řešily více. Baracuda má tedy stále na udržení se v soutěži teoretickou naději a boj o záchranu bude pokračovat i v dalším kole, kdy v pátek 13. března zajíždí na horkou půdu Havířova.

Domácí trenér, Josef Molnár, nemohl být úplně spokojen: „První poločas se oba týmy na hřišti hledaly a tomu odpovídal výsledek. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a škoda, že jsme nevyužili šancí, které jsme měli. Určitě nás rozhodilo i to vyloučení, ke kterému se ale nebudu vyjadřovat. V dnešním utkání se nám vůbec nepodařilo ohrozit branku z přímého kopu, což považuju za kámen úrazu, protože vím, že jsme z těchto situací schopni vstřelit i dvě branky za zápas. Příští týden v Havířově se budeme snažit vyhrát, i když vím, že to nebude nic lehkého.“

Branky: Molnár David, Anděl Michal – Michal Lukáš 2, ŽK: Michálek, Molnár K., Molnár D., ČK: Šesták Jar., rozhodčí: Molík, Pražák, diváci: 170.

Sestava: Jakubík – Molnár D., Škopek, Anděl, Šesták Jar., – Michálek, Molnár K., Kocmich T., Faldýn. Trenér Josef Molnár

Hr. Králové: Bartek, P. Černý – Částka, Blažek, Žák, M. Černý, Špaček, Štěpánek, Michal, Morávek. Trenér Petr Hoffmann

Ostatní výsledky II. ligy futsalu, skupiny Východ – 19. kolo:

Likop Třinec – Slavie Havířov 4:2 (1:1), branky: Rakowski 2, Stoszek, Kufa – Ganaj, Maleňák;

Bulldogs Hodonín Agromeli Brno 2:4 (0:3), branky: Matuška, Jakubíček – Šebesta, Březina, Grmela, Novák;

Mikeska Ostrava – Nasan Okruh Brno 5:2 (2:1), branky: Kornák, Komár, Halamíček, Literák, Nebor – Kozlík, Rampula;

Tomson Brno – Tango Brno 1:11 (1:5), branky: Bílovský – Vencl 3, Belej 2, Chadzidis, Havel, Veselovský, Buršík, Polák, Surynek;

Havlíčkův Brod – Gillotina Choceň 2:3 (1:1), branky: Stojan, Mareš Michal II. – Kubec 2, Kaplan.

Los 20. kola:
pátek 13. března: 19.15 Agromeli Brno – Havlíčkův Brod, 19.30 Tango Brno – Mikeska Ostrava, 20.00 Bulldogs Hodonín – Nasan Okruh Brno, Slavie Havířov – Tatran Jakubčovice, 20.30 UFA Hradec Králové – Tomson Brno,
sobota 19.00: Gillotina Choceň – Likop Třinec.

14

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.