Oba týmy od začátku preferovaly basketbal vycházející ze značné pohyblivosti. Domácím se podařilo bodově odskočit, ale hosté 30 sekund před koncem první části srovnali. Druhá část Brnu moc nevyšla, naopak Nový Jičín střelecky zcela dominoval. Nejvíce se dařilo Reinbergerovi. V dobrém světle se ukázal opět Beechum, ke kterému se přidal svými doskoky také Bennett. Za hosty nejčastěji skórovali Machač s Novotným.

V podobném duchu se nesla také třetí čtvrtina, kdy hned od jejího začátku domácí překročili dvacetibodový rozdíl. Hosty jako by to nabudilo a mírně se na domácí dotáhli. V poslední části se náskok Nového Jičína ztenčil na rozdíl 12 bodů, čímž ale Brno dosáhlo maxima. Závěr patřil Novému Jičínu.

„Brno se samozřejmě snažilo, ale bez Vrubla neprodukovalo tak rychlou hru, jak hraje normálně, což nám vyhovovalo. Mohli jsme tak ukázat svou sílu, a taky častěji střídat. Navíc spoustu minut dostaly také nové posily, takže jsme určitě spokojeni,“ hodnotil zápas trenér Nového Jičína Zbyněk Choleva.

„Z utkání jsme měli trochu obavy. Nakonec to dopadlo tak, jak jsme předpokládali. Bohužel zkušenosti Štěpána Vrubla nám hodně chyběly. Místy jsme hráli solidně, ale místy se na to nedalo dívat. Domácí zvítězili naprosto zaslouženě,“ konstatoval brněnský kouč Zdeněk Hummel.

Geofin Nový Jičín– APlus OHL ŽS Brno BC 83:59 (20:18, 46:30,62:46)

Body: Šarovič 20, Beechum 15, Reinberger 13, Šoška 10, Gavlák 8, Hájek 7, Venta a Bennett 4, Pelikán 2 – Machač 13, Skála 12, Novotný 11, Wiedner 7, Gajdošík a Sismilich 6, Norwa 4, trojky: 11:6, fauly: 13:20, TH: 8/11:5/6, rozhodčí: Dolinek, Rozsypal, Hruša, diváci: 1050. Nejlepší hráč utkání: Robert Šarovič (Nový Jičín).