I ve druhém čtvrtfinále se bylo od prvních minut na co dívat. Domácí poslal po neúspěšné trojce Kratochvíla do vedení Blažek, v dalším časovém období se Opavským již tolik střelecky nevedlo. Šarović z tříbodové hranice poslal své barvy do vedení 5:9 a náskok se vzápětí ještě navýšil.

Jenže stejně jako v sobotu Opava zvedla hlavu. Agresivní obranou nenechala novojičínské hvězdy dýchat, nutila je k chybám, a když jednu z nich potrestal Čarnecký svítil po necelých sedmi minutách na světelné tabuli stav 15:15 a hala byla na nohou.

To ale nebylo vše. Opavští se dostali do laufu a první čtvrtku vyhráli 21:17.

Bitva pokračovala i ve druhé čtvrtině. Jeden z velkých aspirantů na finále pochopil, že ve Slezsku mu pšenka nepokvete. Oba týmy dobře bránily, důkazem toho byl i fakt, že za tři a půl minuty viděli diváci pouhé čtyři body.

Ve 14. minutě přišla trojka Hájka a následně vrátil Jičínu vedení Pandula, stalo se to ve chvíli, kdy domácím přestala jít střelba. Změna přišla s trojkou Štece – 29:27. Minutu před poločasem se prosadil Sanders, avšak Klapetkův soubor držel stále dvoubodový náskok – 39:37.

Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu.

Třetí hrací období začali lépe hosté a brzy šli do osmibodového trháku. Na 39:47 upravoval smečí Muirhead a bylo hůř. Zaskočení Opaváci se nemohli dostat do tempa a ztráta narostla na třináct bodů. I z tohoto šoku se Klapetkova družina rychle otřepala. Přišlo pět bodů Dygrýna a náskok byl umazán.

Jenže trenér Choleva má Šaroviće a ten v kritických momentech svůj tým podržel, navíc s klaksonem se trefil Sanders a Miltra se mohla znovu uklidnit.

Čtvrté hrací období žádný velký zvrat nepřineslo. Nový Jičín si kontroval svůj náskok a s přehledem dokráčel k druhému vítězství v sérii. Nutno ale říci, že konečný výsledek byl pro opavské až příliš krutý.

„Hodně bojovný zápas, který se musel líbit, první poločas nás soupeř zaskočil. Byli jsme blízko u sebe, nemohli jsme se dostat do tempa,“ začal utkání hodnotit novojíčínský trenér Zbyněk Choleva a pokračoval: „Druhá půle byla z naší strany lepší a těžký zápas jsme v poklidu dohráli.“

David Klapetek, trenér Opavy byl na své svěřence hrdý za první poločas. „Ten jsme odehráli výborně, šlo snad o nejlepší náš výkon v této sezoně,“ řekl Klapetek a dodal: „Jinak si hosté za druhý poločas vítězství zasloužili.“ Spokojený byl po utkání i novojičínský křídelník Corey Muirhead: „Na hřiště jsme šli jako vítězové. Ve druhém poločase jsme do toho dali daleko více, a to rozhodlo.“

BK Opava – Nový Jičín 73:95 (21:17, 39:39, 57:70)
Body: Šoška 15, Blažek 10, Štec 8, Dygrýn 7, Šiřina 6, Douša 6, Cvek 6, Čarnecký 6, Novák 5, Kratochvíl 4 – Šarović 21, Hájek 19, Pandula 17, Sanders 16, Muirhead 9, Walker 4, Šteffel 3, Medek 2, Jurečka 2, Pelikán 2. Rozhodčí: Dolinek, Vrážel, Kapl. Fauly: 26:12. TH: 7/7:25/22. Trojky: 4:9. Diváci: 1123. Nejlepší hráč: Robert Šarović. Stav série: 0:2