O vítězi se rozhodlo v posledních třech minutách, v nichž hosté vyšli střelecky naprázdno, zatímco prostějovští Orli sedmi body Prášila a Veikalase otočili výsledek. Většinu zápasu přitom vedl Nový Jičín, který měl převahu v doskakování, ale žádný výrazný náskok si vypracovat nedokázal. Maximem bylo vedení o osm bodů na začátku druhého poločasu (36:28).

Prostějov porazil obhájce stříbra podruhé z šesti dosavadních zápasů v sezoně a poprvé od výhry z říjnového úvodního kola základní části, kdy uspěl v Novém Jičíně. Právě tam se uskuteční v úterý třetí duel semifinálové série.

Prostějov – Nový Jičín 65:59 (17:13, 28:34, 44:49)

Nejvíce bodů: Landry 18, Veikalas 13, Lawrence a Prášil po 12 – Muirhead a Šarovič po 13, Šteffel 8. Rozhodčí: Vyklický, V. Lukeš, Hruša. Trestné hody: 22/11 – 8/3. Fauly: 20:23. Trojky: 6:6. Diváci: 1865. Stav série: 1:1.

Čtvrtiny: 17:13, 11:21, 16:15, 21:10. Střelba 3b: 12/6 – 14/6. Střelba 2b: 48/18 – 44/19. Ztráty: 11 – 24. Doskoky: 34 – 43.

BK Prostějov: Lawrence 12, Veikalas 13, Tóth, Chán 6, Skibniewski, Dokoupil, Hyzy, Veselovs 4, Landry 18, Prášil 12. Trenér: Peter Bálint.

MM Nový Jičín: Pandula 7, Šteffel 8, Sanders 7, Muirhead 13, Hájek 5, Gavlák, Walker 2, Šarovič 13, Pelikán 4.