Geofin Nový Jičín – Sokol Karviná 88:91 (47:50)

Sokol byl opět oslaben především na perimetru, kde hrál bez tří kapitánů, hráčů z loňského juniorského základu U18. Trenérům scházeli dlouhodobě zraněný kapitán Tomáš Hamrus, nový kapitán Tomáš Micza i kapitán juniorky Lubomír Oswald.

„Navíc s námi nebyli ani další hráči juniorského celku, kteří jeli se svým týmem bojovat o play off do Jindřichova Hradce a Jihlavy,“ objasnil kouč celku U20, takzvaných mladých mužů, Roman Hamrus.

Jeho svěřenci si však z oslabení pranic nedělali a s Novým Jičínem svedli vyrovnanou partii, v níž měli valnou část navrch. Začátek se sice vydařil domácím (18:8), ale ve 26. minutě už to bylo 50:69.

„Pak jsme ale zkoušeli zbytečně moc experimentů a soupeř se zase dotáhl. Čtyři minuty před koncem vedl 79:77, ale kluci se vzepjali a otočili na 79:86,“ popisoval závěrečné minuty Roman Hamrus.

Samotný závěr byl zcela infarktový. Michal Štúrala, nastupující již v Mattoni NBL, dával neskutečné trojky, čímž se Jičín opětovně dotáhl a za stavu 86:88 proměnil dvě sekundy před koncem i obě šestky, takže nasměroval domácí do prodloužení. Nebo si to tak soupeř aspoň maloval.
Po výhozu zpod koše však karvinský Jan Šutovský po jednom driblinku vystřelil přes celé hřiště a ke zděšení domácí lavičky trefil s klaksonem čistý koš, čímž odstartoval euforii na karvinské straně.

Sokol od října neprohrál, zaznamenal osmé vítězství v řadě a stále vede svou ligovou skupinu B nejvyšší domácí soutěže.

Individuálně se triple doublem prosadil Michal Hřebík (15 doskoků i zlepšené šestky), vynikající výkon na perimetru podal Jan Šutovský (navrch 6 zisků v poli) i Jaroslav Odehnal (5 asistencí, 4 trojky). Pod košem kralovali svými bloky a doskoky Wisla s Kristiánem.

„Družstvo znovu podalo výborný kolektivní výkon. Bylo trochu uvolněnější v obraně, ale aspoň jsme si vyzkoušeli zátěžové situace do play off,“ byl spokojen s hrou i výsledkem hlavní kouč týmu Roman Hamrus.

Bilance 10 vítězství při třech porážkách Karviné zajišťuje nejhůře druhé místo v tabulce. V posledním kole v Humpolci již o nic podstatného nepůjde.

Vzhledem k vítězství ostravských Snakes v Chrudimi je složení postupující čtveřice už jisté. Karvinští si do nadstavby ponesou dobrou bilanci 4–2, druhý Hladnov, třetí Nymburk a čtvrté Snakes čekají ještě vzájemné zápasy.

Ve vedlejší skupině A se rýsují rovněž postupoví adepti. Budou jimi Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Žižkov a někdo ze čtveřice Sokolov, Benešov, Modřany, Tábor.

Karviná: Hřebík 28, Odehnal 18, Šutovský 13, Wisla 12, Kristián 9, Svěchota 4, Skopal 3, Bahník 2, Čempel 2. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Šupol.