Basketbalisté Nové huti prohráli až v závěru

Ostrava - Domácí Nová huť v úterním derby, které doprovázela bouřlivá atmosféra, dlouho Geofinu vzdorovala. První poločas dokonce o bod vyhrála, ještě šest minut před koncem po trefě navrátilce do sestavy Mitchella vedla.

31.12.2008

Z ligového utkání basketbalového utkání Nové huti s Novým Jičínem. V akci Mike MitchellFoto: DENIK/Pavel Sonnek

Pak však Ostrava čtyři minuty nezaznamenala ani bod a možnost prodloužení série výher na domácí palubovce na šest zápasů se vzdálila. Definitivní rozhodnutí přinesla přesná trojka hostujícího Gavláka, která znamenala devadesát vteřin před koncem klidné desetibodové vedení Geofinu.

„Zlomilo se to zónou, kdy jsme dostali dvě lehké trojky. Přitom jsme odehráli dobrý zápas s kvalitní osobní obranou. Na konci jsme se snažili prosadit jeden na jednoho, což se bohužel nedařilo. A doskok? V poslední čtvrtině jsme snad nedoskočili ani jeden míč,“ smutnil kapitán Ostravy Marek Mužík. „Hráli jsme více jako tým, dávali si rychle míče z ruky a v závěru přestříleli z dálky zónu domácích,“ viděl příčinu úspěchu hostující Kenneth Walker.

Po svátcích se připojili k týmům hráči ze zámoří, kterým evidentně přestávka a odpočinek prospěly. Jak ostravská trojice, tak novojičínské duo Američanů zářily. „Vracet se ze států do Evropy je vždy problém v tomhle období. Dva dny jsem čekal v New Yorku na letadlo, vrátil se až v pondělí večer. Během utkání jsem byl dost unavený, chvílemi tahal nohy, měl i křeče. To se mi stalo poprvé,“ přiznala hostující hvězda Kenneth Walker.

„Skvělé derby. Přišlo plno lidí, byla výborná atmosféra, jako vždycky tady. Soupeř zapojil Mitchella, dobře hráli i další Američané, z kterých jsme měli obavy. Jsem rád vybojovanému vítězství. Měli jsme dobré úseky, ale i špatné momenty,“ zhodnotil duel novojičínský kouč Zbyněk Choleva. Jeho protějšek na ostravské lavičce si i přes porážku kvalitu hry pochvaloval.„Byl to pěkný zápas pro diváky, i proto, že se rozhodovalo až v závěru. My jsme ztratili utkání v úseku čtyř minut, kdy jsme přišli o čtyřbodové vedení. Bohužel Arnold není zvyklý hrát napravo v zóně, proto jsme dostali lehké trojky. Navíc jsme začali zmatkovat i v útoku. Chyběly také body Korytka,“ řekl trenér NH František Rón.

NH Ostrava – Geofin Nový Jičín 68:77 (23:19, 37:36, 52:54).

Body: Arnold 23, Robinson 20, Bohačík 11, Mužík 5, Mitchell 4, Uhlíř 3, Korytek 2 – Walker 18, Ubilla 13, Pandula, Šarovič a Gavlák po 11, Hájek 8, Reinberger 3, Pospíšil 2. TH: 9/3 – 11/7. Trojky: 5:8. Doskoky: 27:31. Fauly: 18:13. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Kamp. Diváci: 2123. Nejlepší hráč: Walker (Nový Jičín).

Výsledky - 19. kolo:

Děčín - Nymburk 86:78

Nejvíce bodů: P. Houška 22, Hatcher 18, Miloš a Soukup po 12 - Jagodnik 17, Schilb 15, Gray a Lee po 13. Rozhodčí: Vyklický, Galajda, Lukeš. Trestné hody: 22/18 - 16/14. Fauly: 18:20. Trojky: 10:8. Diváci: 1010. Nejlepší hráč: Soukup.

Opava - Kolín 71:67 (25:11, 46:27, 58:49)

Nejvíce bodů: Pumprla 18, Czudek 15, Blažek 11, Šoška 10 - Lepinaitis 22, Machač 11, Vorlíček 9. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Matějek. Trestné hody: 21/13 - 19/12. Fauly: 19:22. Trojky: 8:9. Diváci: 912. Nejlepší hráč: Šoška.

Prostějov - USK Praha 89:77 (19:20, 38:40, 63:58)

Nejvíce bodů: Toya 19, Pruitt 17, Prášil a Novák po 14, Beechum 13, Skibniewski 12 - Hamm 19, Vocetka 14, Kotas a Platt po 13, Hruban 12. Rozhodčí: Macela, Hruša, Rozsypal. Trestné hody: 28/19 - 12/9. Fauly: 17:20. Trojky: 8:6. Diváci: 1400. Nejlepší hráč: Skibniewski. Poděbrady - Pardubice 104:93 Nejvíce bodů: Soliver 21, Tomanec 16, Norwa a Beneš po 13, Špička a Castleberry po 12, Páleník 11 - Šteffel a Sanders po 16, Payne 13, Sirvydis 10. Rozhodčí: Zachara, Lukeš, Kittlerová. Trestné hody: 34/30 - 12/12. Fauly: 18:29. Trojky: 6:7. Diváci: 600. Nejlepší hráč: Soliver.

1. Nymburk 17 16 1 1600:1154 33
2. Nový Jičín 18 14 4 1568:1383 32
3. Děčín 17 10 7 1386:1298 27
4. Prostějov 17 10 7 1319:1302 27
5. Pardubice 18 8 10 1448:1429 26
6. USK Praha 17 9 8 1351:1388 26
7. Opava 17 7 10 1341:1454 24
8. Poděbrady 18 6 12 1542:1663 24