Basketbalisté Nového Jičína nezaváhali s brněnskými celky a jsou již druzí

Úspěšný víkend mají za sebou a díky dvěma jednoznačným výhrám se jakožto nováček soutěže posunuli již na 2. místo druholigové skupiny C. Novojičínští basketbalisté si na domácí palubovce v Příboře poradili s brněnskými celky Žabovřesky a Podolí.

5.2.2016

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Sonnek

Po 16 odehraných zápasech se tak s bilancí 12 výher a 4 porážek vyhřívají na 2. příčce.

Košíkáři Nového Jičína nejprve hostili desáté Žabovřesky, které přijely pouze se sedmi hráči, ale odevzdaným dojmem rozhodně nepůsobily. V poločase vedl domácí favorit rozdílem sedmi bodů 37:30. „Naše vedení se navyšovalo jen velmi pomalu.

Navíc se hostům podařil husarský kousek. I když jsme bránili v zóně a oni osobně, tak za šestadvacet minut hry měli jen dva fauly, zatímco my deset," uvedl trenér BC Nový Jičín Martin Zdražil, jehož svěřenci zlomili Brňany definitivně až v poslední čtvrtině, kterou vyhráli rozdílem dvanácti bodů a celkově se pak radovali z výhry 77:52.

O den později se Novojičínským postavil celek z Podolí a v polovině utkání bylo skóre srovnáno 29:29, když hosty držel především Wiednera, jenž měl za tu dobu na svém kontě třináct bodů.

„Ve druhé půli jsme se konečně probudili. Zrychlili jsme hru dopředu, zpřesnili střelbu ze střední vzdálenosti a také ještě trochu přidali v obranné fázi," pochvaloval si zlepšený výkon týmu novojičínský kouč, jehož tým tak vyhrál druhý poločas 51:22 a po výhře 80:51 si připsal již dvanácté vítězství v aktuálním ročníku.

BC Nový Jičín - SK Žabovřesky 77:52 (22:17, 37:30, 55:42)

Body BC NJ: Pindroch 19, Kováč 15, Kelar 14, Medek 9, Panák 7, Pelikán 5, Choleva 4, Křídlo a Pospíšilík po 2.

BC Nový Jičín SK Renocar Podolí 80:51 (14:9, 29:29, 59:40)

Body BC NJ: Jakubu 19, Pelikán 13, Pindroch 13, Křídlo 11, Panák, Medek a Kováč po 6, Omaník 3, Choleva 3. (dtb)