Dlouho vyrovnaný zápas s nízkým počtem bodů rozhodl krátký úsek v úvodu poslední čtvrtiny. V něm nymburská obrana donutila soupeře k sérii chyb a favorit z rychlých brejků, které zakončoval především smečující Lewis, to využil k zisku dvojciferného náskoku. Rozdíl pak narostl v jednu chvíli až na dvacet bodů a Nový Jičín byl bez šance na zopakování lednového vítězství ze vzájemného ligového utkání. „Podlehli jsme tlaku obrany Nymburka a hra se nám rozpadla. V té době začal Nymburk hrát eurocupovou obranu,“ konstatoval novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

Jeho tým se dopustil 23 ztrát míče. „Ty rozhodly, že se Nymburk utrhl. V obraně jsme nehráli špatně, dostali jsme málo košů, ale v útoku nám to nešlo,“ dodal. „Celý zápas rozhodly ty dvě minuty, kdy Nový Jičín udělal hodně chyb, a zápas nám tím vlastně daroval,“ konstatoval nymburský křídelní hráč Michal Křemen.

Třetí skončil loňský finalista Prostějov po výhře 83:77 nad Pardubicemi. Hanáci v utkání plném zvratů prohrávali v konci třetí čtvrtiny ještě o deset bodů, ale pak se jedenácti body za sebou od stavu 55:65 vrátili do zápasu a v koncovce už nedovolili Pardubicím zopakovat loňský bronz.

Finále: Nymburk - Nový Jičín 66:48 (18:12, 32:31, 45:41). Nejvíce bodů: Nečas 13, Lewis 12, Benda 10 - Šarovič 19, Muirhead 9, Šteffel 8. Rozhodčí: Dolinek, V. Lukeš, Karásek. Trestné hody: 9/6 - 11/8. Fauly: 18:15. Pět chyb: 38. Nečas. Trojky: 4:2.

O 3. místo: Prostějov - Pardubice 83:77 (18:16, 39:35, 59:65).