Basketbalisté otočili zápas

Nový Jičín - Nepříjemný nováček Mattoni NBL, Basketball Brno, které zdobí ligové osobnosti, přivítala novojičínská palubovka v rámci 10. kola nejvyšší ligy. Hosté, přes výborný vstup do utkání, nakonec odjeli poraženi.

5.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Šimr

Úvod utkání evidentně domácím nevyšel. První dva body totiž zaznamenal až ve 3. minutě, za stavu 0:8, z trestného hodu, Pandula. I tak ale Brňané diktovali tempo hry. Až v poslední minutě první čtvrtky se domácím podařilo srovnat (17:17). Také druhá část patřila hostům, kteří dokázaly rychlé odskočit na desetibodový náskok.

Přestávka Novému Jičínu evidentně prospěla, protože během tří minut třetí části smazal náskok Brna a ve 24. minutě přešel poprvé do vedení (43:41). Od té chvíle to byli hosté, kteří museli dotahovat bodový účet domácích. Přes menší zápletku v poslední části se ukázalo, že z Nového Jičína se vítězství jen tak lehce nevozí.

Zbyněk Choleva (Nový Jičín): Z tohoto utkání jsme měli docela obavy. K velké marodce se navíc přidal i Muirhead. ten odletěl za svou manželkou, která má v týdnu rodit. Jsem tedy moc rád, že jsme bojovností a nástupem po přestávce rozhodli. Pak jsme hráli zkušeně a šetřili síly. Měli jsme dobrou obranu, která zamezila bodovat brněnským střelcům.

Marian Svoboda (Brno): Takřka ¾ utkání jsme odehráli dobře. Dokonce jsme domácí v první půli přehrávali. Rozhodlo pět minut druhé poloviny, kdy se domácí chytili a smazali náš nadějný náskok. Přesto, že jsme prohráli, odehráli jsme dobré utkání a Nový Jičín potrápili.

Mlékárna Miltra Nový Jičín – Basketball Brno 80:72 (17:20, 33:41, 60:55)

Body: Šteffel 17, Varnelis 16, Walker 10, Pelikán 9, Jurečka 8, Pandula 7, Sanders 6, Gavlák 5, Hájek 2 – Meno 25, Norwa a Gajdošík 13, Šustek 11, Holanda a Majerík 3, Reinberger a Vrubl 2, trojky: 7:6, fauly: 19:21, 5. chyb: 37. Varnelis (Nový Jičín), TH: 13:18/12:14, doskoky: 33:31, rozhodčí: Vondráček, Kapl, Kapaňa, diváci: 850. Nejlepší hráč utkání: Nerijus Varnelis (Nový Jičín).