Lepší vstup do zápasu měli hosté, kteří již ve 3. minutě vedli 2:10 a domácí lavička byla nucena vzít si time-out. Přestože hra byla poté o něco vyrovnanější, vedli Ostravané na konci první čtvrtky až o 9. bodů (13:22). Ten ve druhé části ještě o bod narostl. Přesto domácí zabrali a v 19. minutě srovnal Corey Muirhead (35:35).

Poté šli do vedení domácí. Neskutečný obrat dokonal Unibon po přestávce, kdy po koši Davida Šteffela vedli domácí ve 23. minuta již o devět bodů (48:39). Jenže ani Ostrava nedala domácím nic zadarmo a dotáhla se na přijatelný výsledek. Když šli hosté čtyři minuty před koncem do vedení (68:71) schylovalo se k velkému drama.

Vedení domácím v poslední minutě vrátil David Jurečka, který proměnil 3 trestné hody za osobní faul na něj. Sedm vteřin před koncem vedli domácí o čtyři body, ale u míče byla Ostrava. Lukáš Palyza sice stihl dát koš, který změnil skóre na 75:74, ale po poradě rozhodčích svítil na ukazateli konečný výsledek 75:73.

Zbyněk Choleva (Nový Jičín): Jsem rád za důležité vítězství, protože v této skupině není lehkých zápasů. Vítězství mě těší o to víc, že se nám naposledy v lize moc nedařilo a máme i nějaké zraněné. Takže výhra s okleštěnou sestavou se jistě počítá. Host byli rychlejší a snad i dravější, ale to jsme nakonec ustáli.

Nastoupili jsme bez Šaroviče, takže trpěla určitá souhra a mohlo to vypadat i kostrbatě, ale jak jsem říkal, výhra je výhra. Trochu mě mrzí i devět neproměněných trestných hodlů, což by se nám zvláště doma stávat nemělo. Utkání mohlo vypadat úplně jinak.

Zdeněk Hummel (Ostrava): Gratuluji domácím, ale myslím, že jsme je tentokrát potrápili. Prohráváme sice s top týmy, kde nám chybí zkušenosti hráčů, kteří by tu zodpovědnost vzali na sebe, ale dne jsem v Novém Jičíně zahráli dobře. Hráčům musím přesto poděkovat, zvláště pak závěrečné pětce, která nastoupila bez Američanů, tedy jen s Spagrudem.

Unibon Nový Jičín – NH Ostrava 75:73 (15:22, 40:37, 57:53)

Body: Muirhead 15, Šteffel 14, Pandula a Ubilla 13, Šoška 8, Jurečka 6, Channels 4, Pečiukas 2 – Spagrud 19, Palyza 15, Stuchlý a Burke 11, Číž 8, Gniadek 4, Gibson 3, Stehlík 2. Trojky: 5:6. Fauly: 17:22. TH: 14/23:9/15. Doskoky: 37:25. Rozhodčí: Vrážel, Kapaňa, Večeřa. Diváci: 1000. Nejlepší hráč utkání: Dušan Pandula