Druholigový Nový Jičín si doma poradil s Opavou

Už dnes hostí tým trenéra Flašara Karvinou, kde začal trénovat nestárnoucí matador a bývalý hráč Novojičínských, devětačtyřicetiletý zadák Petr Gulda.

20.8.2015

Hokejisté Nového Jičína. Ilustrační foto.Foto: Deník/Archiv

Prvního vítězství v základní hrací době se v úterý, ve třetím dílu přípravy, dočkali hokejisté Nového Jičína. Z novojičínského zimního stadionu odjel po výsledku 3:6 s prázdnou opavský Slezan, jemuž tak tým kapitána Vašuta oplatil porážku po nájezdech z minulého týdne a uštědřil mu vůbec první prohru v přípravě.

II. liga, sk. Východ, 1. kolo: Sobota, 12. září, 15.30 Vsetín HK NJ

V novojičínském dresu nastoupili, vedle navrátilců Škumáta a Macháčka, také forvard Enriko Kovačič ze Slovenska a trojice hráčů z Přerova. Loňskou postupovou sezonu Zubrů zažil obránce Jan Andrýsek a útočník Matouš Kratochvíl. V kádru se momentálně připravuje také Daniel Karola, taktéž z Přerova, jenž strávil loňský ročník v juniorce Zlína.

Úvodní perioda nabídla jedinou branku, když navrátilec Lehečka, který zkoušel uspět v Polsku, připravil, spolu s Macháčkem, v 16. minutě branku pro Škumáta. V závěru první části pak mohli Novojičínští přidat další zásahy, ale proti byl strážce opavské svatyně Plánovský.

Gólové hody nabídla první polovina druhého dějství, když mezi 25. a 30. minutou padly celkem čtyři branky. Nejprve si přichystal opavskou odpověď Kocián, ale už za dvě minuty to byl opět Škumát, kdo vrátil Novému Jičínu nejtěsnější vedení. Za pouhou minutu však Slezan znovu vyrovnal, když se trefil Wolf. Ve 30. minutě pak gólově bohatou pasáž ukončil svým zářezem Novotným, jenž poslal svůj celek do vedení 3:2, které svítilo na světelné tabuli i po konci druhé třetiny.

Na začátku třetí části hosté nevyužili početní výhodu, a když se neujaly ani šance Novojičínských, přišel další gólový úder až ve 49. minutě, v níž si první trefu v dresu Nového Jičína připsal Kratochvíl. Za pouhé tři minuty se prosadil i další novic Karola, a Flašarův soubor najednou vedl 5:2. Stejnou ztrátu stihli smazat v minulém utkání na ledě Opavy hráči Nového Jičína, ale nyní se podobná situace neopakovala. Čtyři minuty před koncem sice snížil na rozdíl dvou branek svým druhým gólem v zápase Wolf, ale poslední slovo si vzal zkušený Novosad, jenž zpečetil výhru Novojičínských 6:3.

Po dnešním čtvrtém dílu přípravy doma proti Karviné čeká druholigový Nový Jičín další příprava příští čtvrtek, kdy hostí ve druhém přípravném derby nováčka z Kopřivnice.

HK Nový Jičín - HC Slezan Opava 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Branky: 16. Škumát (Macháček, Lehečka), 27. Škumát (Lehečka), 30. Novotný, 49. Kratochvíl, 52. Karola (Kratochvíl, Andrýsek), 57. Novosad (Kratochvíl) – 25. Kocián (Svoboda, Tuma), 28. Wolf (Galvas), 56. Wolf (Baďura, Chalupa). Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

HK Nový Jičín: K. Gebauer (D. Chvostek) – Vašut, P. Flašar, Žvátora, Hruška, Cabák, Andrýsek, Kysučan – R. Gebauer, Zdeněk, Novotný, Lehečka, Macháček, Škumát, Mikšan, Uhlár, Karola, Kratochvíl, Novosad, Kovačič. Trenéři: A. Flašar a Grimm.

20.8.2015

Druholigové hokejisty Nového Jičína (v bílém) a Kopřivnice čeká odveta v úterý 22. srpna.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

Fotbalisté Petřvaldu na Moravě (v bílém) zahájili nový ročník dělbou bodů.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.