Domácí vstoupili do zápasu lépe a po deseti minutách hry vedli 7:3. Kopřivnice nakonec dokázala dovést první poločas do tříbrankového vedení, když se střelecky činil především křídelník Martin Střelec.

Přerov po změně stran nic nebalil, ale bojující domácí, vědomi si důležitosti utkání, už svého soupeře do vedení nepustili. Téměř polovinu přerovských branek obstarala dvojice Hardt, Hastík. Oba se trefili shodně osmkrát. Na domácí straně se celkem šestkrát prosadil Reček, kterému sekundovali, s pěti brankami, Střelec s Bajgarem.

Domácí tak díky výhře odsunuli na poslední příčku právě Přerov a více než čtyři sta diváků se tak mohlo těšit z prvního dvoubodového zisku v letošním ročníku.

KH Kopřivnice - Sokol HC Přerov 34:31 (18:15)

Sedmimetrové hody: 3/3 2/1. Vyloučení: 2 4. Rozhodčí: Brůna, Halada. Diváci: 420.

Kopřivnice: Fabián, Žingor O. Meca 3, Jan Gřes 3, Bukovský 2, Petřík 3, Bajgar 5, Fulnek, Reček 6, Mičola 1, Jiří Gřes 3/3, Střelec 5, Hanus 3, Krpelík. Trenér: Vávra.

Nejlepší střelci Přerova: Hardt 8, Hastík 8, Frančík 5/1.

V devátém extraligovém kole cestuje Kopřivnice do Brna, které doposud nasbíralo o pět bodů více. Zápas začíná v sobotu 26. října v 17 hodin.

Ještě více se o utkání dočtete v zítřejším vydání Novojičínského deníku, v týdeníku Region.