FBC Vikings Kopřivnice - TJ VHS Znojmo 5:7 (1:3, 1:2, 3:2)

Znojmo dorazilo do Kopřivnice s desítkou hráčů do pole, i to ale na domácí Vikingy stačilo. Ti nastoupili do utkání s defenzivní taktikou, i tak ale během první části třikrát inkasovali. Korigovat se Kopřivnici podařilo až krátce před přestávkou. To se Melčák uvolnil v rohu a přihrál před bránu volnému Rebrošovi - 1:3.

Ani ve druhé třetině se ale Kopřivnici nedařilo zastavit prvoligového lídra. Ten dvěma brankami navýšil skóre na 5:1 ve svůj prospěch. Domácím se, stejně jako v předcházejícím dějství, podařilo vstřelit gól až v závěrečných minutách. Zásluhu na tom měl Jehlár, který se dobře zorientoval před brankou Znojma, a zamířil přesně.

Až do poslední třetiny nastoupili Vikingové s větším odhodláním. Dostali soupeře pod tlak, který s sebou přinesl i branky. Tu první si připsal Kresta, který propálil znojemského gólmana. Hosté ale krátce na to znovu utekli na rozdíl tří branek. Kopřivnický Sládkovský tečoval po chvíli střelu Kresty a znovu snížil. Jenže, ani tentokrát ne na dlouho, neboť Znojmo znovu skórovalo. V samotném závěru uzavřel střelecký účet Rebroš, který proměnil trestné střílení.

FBC Vikings Kopřivnice - FTS Florbal Náchod 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Domácí, vědomi si důležitosti utkání, nastoupili aktivně a hned od úvodu se tlačili do střeleckých pozic. Ale své pokusy neproměňovali, a tak se branky dočkal soupeř, když Hayek využil Krestova vyloučení. Vikingové ale dali na inkasovanou branku tu nejlepší odpověď a Hykelem srovnali.

Sedm minut po první přestávce našel Baďura nabíhajícího Boloma a ten přivedl Kopřivnici do vedení. Za minutu a půl, v přesilovce, našel Kresta střílenou přihrávkou Diváka a Vikingové už vedli o dvě branky. Když už se zdálo, že stav 3:1 bude svítit na tabuli i ve druhé přestávce, podařilo se Náchodu vstřelit kontaktní gól. V poslední třetině se hosté snažili minimálně vyrovnat, ale nic víc, než břevno domácí brány z několika šancí netrefili.

Ostatní výsledky 1. ligy florbalu mužů, 19. kolo: AC Sparta Praha - SK Bivoj Litvínov 9:4, TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC Kladno 11:2, TJ MEZ Vsetín - FTS Florbal Náchod 5:4, Spartak Pelhřimov - 1. MVIL Hrabová 10:3, FBŠ Jihlava - Paskov Saurians 6:7, 20. kolo: TJ Sokol Královské Vinohrady - SK Bivoj Litvínov 6:7 po prodloužení, AC Sparta Praha - FBC Kladno 7:5, TJ MEZ Vsetín - TJ VHS Znojmo 8:14, FBŠ Jihlava - 1. MVIL Hrabová 8:9, Spartak Pelhřimov - Paskov Saurians 6:4.