Florbalisté Kopřivnice opouštějí první ligu

Uplynulou sobotu ještě odvrátili hrozbu sestupu a na palubovce pražského celku snížili po vítězství 6:4 stav barážové série na 1:2. Nedělní čtvrtý díl však vyzněl lépe pro celek z hlavního města, který tak sebral kopřivnickým Vikingům prvoligovou příslušnost.

2.5.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník/Dalibor Tobola

Vikingové odložili sobotní oslavy Black Angels a po dvou trefách Sladkovského, který stihl oba své zásahy vměstnat do úvodních čtyř minut a jedné Zdeňka Matúše, Podlezla, Vávry a Nehery si prodloužili pobyt v hlavním městě. Znovu ne zcela kompletní tým se mohl spolehnout na výkon brankáře Pinďáka a po výhře se těšit na prodloužení série do neděle, kdy byl v pravé poledne na programu čtvrtý duel.

Kopřivnice míří do Národní ligy

Vikingy poslal ve druhém zápase na soupeřově palubovce do vedení Podlezl, jenž stál v přesilové hře na konci pohledné kombinace. Domácí odpověď však byla blesková a za 19 vteřin bylo vyrovnáno. Black Angels pak přidali další dva zásahy a po první třetině směřovali k postupu do první ligy. Kopřivnici pak uzemnila čtvrtá inkasovaná branka a když domácí hráči přidali v rychlém sledu další dva gólové direkty, těšili se po čtyřiceti minutách z náskoku 6:2. Vikingové však ještě živili naději na prodloužení série, když v 56. minutě snižoval Vávra už na 6:8. Devátá branka v kopřivnické síti však uťala veškeré naděje. Záchranářské boje tak Kopřivnici nevyšly a po ročním působení v 1. lize míří do nově vzniklé Národní ligy. „Je to pro mě zklamání, i když jsem do prvoligové sezony šel s tím, že reálná hrozba sestupu tu je, tak jsme si záchranu nechali utéct mezi prsty. Udělali jsme si obrázek o tom, s kterými hráči pokračovat, do kterých investovat a věřím, že pro většinu kopřivnických hráčů to byla sezona, kde načerpali další zkušenosti, které zúročí v Národní Lize, která rozhodně bude mít svou kvalitu," uvedl po poslední zápase sezony 2013/2014 jeden z koučů Kopřivnice Marek Jehlár.

4. zápas

Black Angels Praha - FBC Vikings Kopřivnice 10:6 (3:1, 3:1, 4:4)

Branky Vikingů: 4. Podlezl (Kresta), 39. Sladkovský (Nehera), 44. Opatřil (Vávra), 49. Kalaš vlastní, 55. Vávra (Baďura), 56. Vávra.

Konečný stav série 3:1.

Kopřivnice: Pinďák - Podlezl, Sladkovský, Baďura, Nehera, Kresta, Kubátko, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Strakoš, Z. Matúš, Šimíček.

Trenéři: Marek Jehlár a Filip Bordovský.

2.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.