Florbaloví Vikingové vrátili úder a srovnali sérii

Kopřivničtí florbalisté oplatili Petrovicím porážku z úvodního čtvrtfinále, když na domácí palubovce zvítězili 8:5. Hattrickem se blýskl Vávra

9.3.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Věděli, že v případě domácího zaváhání to bude s jejich akciemi na postup do semifinále hodně složité. Florbalisté Kopřivnice, ale po úvodní porážce na palubovce Petrovic zvládli nedělní domácí pokračování série a po výhře 8:5 vyrovnali na 1:1. Na důležité domácí výhře se čtyřmi body (2+2) podílel Lichnovský a hattrickem pak upozornil Vávra. Důležitou postavou byl také kopřivnický brankář Klinka, jenž předvedl několik parádních zákroků. Série nyní pokračuje opět o víkendu.

Kopřivnická sestava doznala oproti prvnímu utkání určitých změn, zejména vinou zranění nebo nemocí. „I tak jsme měli k dispozici patnáct hráčů, což bylo ovšem proti dvacítce hostů opět o dost méně," předeslal úvodem trenér Vikingů Marek Jehlár, jehož tým vstoupil do zápasu daleko aktivněji než soupeř z Karvinska.

Domácí šli do dvoubrankového náskoku po trefách Opatřila a Lichnovského, ale soupeř snížil zásluhou Urbana. S rychlou odpovědí však přispěchal znovu Lichnovský, jenž mířil v poslední minutě první části přesně pod břevno a zajistil tak svému týmu vedení 3:1.

Kopřivničtí pak pokračovali v poctivém výkonu a početné publikum potěšil čtvrtým zásahem Uvíra, jenž hosty gólově přivítal hned v úvodu druhé periody. Petrovice pak sice snížil na 2:4, ale ve 30. minutě načal své gólové představení Vávra, jehož sražená střela znamenala vedení 5:2. V závěru druhé části pak ale třetí tým základní části využil kopřivnického zaváhání a snížil znovu na rozdíl dvou branek (3:5).

Jehlár: Vítězství jsme si zasloužili

V závěrečném dějství dostali hosté k dispozici početní výhodu, ve které však faulovali Krestu a Vikingové dostali k dispozici trestné střílení. Toho se chopil zkušený Uvíra, jenž však nájezd neproměnil a síly na hrací ploše se tak vyrovnaly.

Pohledný moment nabídla situace ze 46. minuty, ve které Soukal nabil Sladkovskému a domácí kapitán vymetl dělovkou šibenici petrovické svatyně a zvýšil na 6:3. Za čtyři minuty pak přidal sedmý zásah Vávra a zdálo se být hotovo. Ale nebylo tomu tak.

Osm minut před koncem řádné hrací doby byl za hákování vyloučen Soukal na pět minut a Petrovice navíc odvolaly brankáře. Hosté zvládli přesilovku znamenitě a dvěma góly snížily v 58. minutě už na 5:7. Tou dobou domácí držel nad vodou výborný Klinka, jenž měl v závěru zápasu plné ruce a nohy práce.

Petrovický tlak pak pokračoval až do závěrečné sirény, ale chvíli předtím přidal definitivní pojistku brankou do opuštěné klece Vávra, jenž tak dokonal své tříbrankové odpoledne.

„Vítězství jsme si zasloužili. Byli jsme po většinu času lepší, hráli jsme aktivně a soupeře místy přehrávali. Bohužel jsme se v závěru nevyhnuli dvěma faulům, které nás mohly stát zápas. Naštěstí jsme měli slušný náskok a i se štěstím jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Musím poděkovat i divákům, kteří nás přišli na play-off podpořit a věřím, že jejich přízeň nezklameme příští neděli, kdy odehrajeme čtvrtý zápas série," nechal se slyšet trenér a předseda Vikingů Marek Jehlár.

2. zápas: FBC Vikings Kopřivnice - Z.F.K. Petrovice 8:5 (3:1, 2:2, 3:2)

Branky: 10. Opatřil (Lichnovský), 13. Lichnovský (Uvíra), 20. Lichnovský (Baďura), 21. Uvíra (Lichnovský), 30. Vávra (Baďura), 46. Sladkovský (Soukal), 51. Vávra (Kubátko), 59. Vávra (Kubátko) 20. Urban (Lázók), 25. Šmída (Firda), 38. Firda (Čížek), 53. Firda (Šmída), 58. Daubner (Firda). Rozhodčí: Hála, Kotala Vyloučení: 2:2, navíc Soukal (K) 5 min. Bez využití.

FBC Vikings Kopřivnice: Klinka Podlezl, Sladkovský, Baďura, Kresta, Monsport, Kubátko, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Uvíra, Z. Matúš, J. Matúš. Trenér: Jehlár.

STAV SÉRIE 1:1 (3:7, 8:5).

Play-off Národní ligy, sk. Východ: Z.F.K. Petrovice - FBC Vikings Kopřivnice

Stav série: 1:1 (7:3, 5:8).

Zbylý program série: Sobota 12. března, 17 hodin v Petrovicích, neděle 13. března, 15 hodin v Kopřivnici.

Případný pátý duel je na programu ve středu 16. března v 17.30 hodin v Petrovicích.