V repríze finále play off futsalové ligy znovu porazila Chrudim Jistebník

CHRUDIM - V repríze letošního finále play off futsalové ligy se utkal mistrovský Era-Pack Chrudim s CC R. Mroček LKW Jistebník a zvítězil rozdílem třídy a navíc s čistým kontem.

3.12.2007

Zleva brankář Jistebníku Petr Krayzel, Radek Mikan z Chrudimi a jistebnický Tomáš Kratochvíl v utkání 1. futsalové ligy.Foto: DENÍK/Karel Dvořák

Era-Pack Chrudim - CC R. Mroček-LKW Jistebník 4:0 (2:0)

Hosté v černých dresech jakoby přijeli s „pohřební“ náladou. V 5. minutě měl sice nadějnou šanci Komár, ale za dvě minuty již Chrudimští využili signál po trestném kopu a z bezprostřední blízkosti otevřel skóre Popelka. Ve 12. minutě pálil Mikan z úhlu tvrdě jenom do tyče, ale za necelé dvě minuty již mířil ze skrumáže přesně a upravil na 2:0.

Hosté se v úvodu druhé půle pokusili o korekci, avšak Hvolka zblízka trefil jen brankáře Mellera a prakticky z protiútoku zakončil Linhart akci Mikana - 3:0. Poslední možnost na zvrat hosté promarnili ve 24. minutě, kdy se Maruchnič hnal z půlky hřiště sám na Mellera, ale ten jeho sólo bravurně zneškodnil. O minutu později vykopl Kratochvíl z prázdné branky Jistebníku gólovou střelu Ryby, ale Jistebničtí přesto ještě jednou inkasovali. Ve 35. minutě Era-Pack zkusil jednu z několika přesilovkových situací, kdy se Meller vysunul na polovinu hřiště a pěknou kombinaci zakončil Popelka na 4:0. Přitom Chrudimští hráli od 19. minuty pod hrozbou pěti akumulovaných faulů.

„Jsem samozřejmě spokojen s výsledkem a také herně, protože jsme v této sestavě hráli prakticky poprvé. O výhře rozhodly naše zkušenosti. Když se soupeř začal dostávat do hry, tak jsme si pomohli s vysunutým brankářem a z této přesilovkové situace vstřelili i jeden gól. Jsem rád, že se do týmu vrací Ryba. Dnes se ještě neprosadil, i když šance měl, ale věřím, že mu to tam bude zase padat,“ zhodnotil domácí kouč Ota Stejskal.

„Soupeř byl jednoznačně lepší a vyhrál tudíž zaslouženě. My jsme tento prestižní duel absolutně nezvládli a mohu jen doufat, že se z chyb poučíme a v příštích zápasech podáme lepší výkony,“ poznamenal Radek Koreny, trenér Jistebníku.

Branky: 7. a 35. Popelka, 14. Mikan, 23. Linhart. Rozhodčí: Černý, Brejník. ŽK: 1:3. Diváků: 250.

Chrudim: Meller - Formánek, Kopecký, Ryba, Velinský - Linhart, Popelka, Vladyka, Mikan. trenér Ota Stejskal

Jistebník: Krayzel - Jelínek, Maruchnič, Blažej, Hvolka - Kratochvíl, Čavera, Kožušník, Komár. Trenér Radek Koreny