CC. R. Mroček-LKW Jistebník – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 5:0 (3:0)

Jistebničtí nastoupili bez zraněných Bučka a také brankáře Krayzela, jehož do branky nepustila poraněná ruka z velkého fotbalu. Chyběl také potrestaný, pozitivně testovaný Vladimír Mudrík, jehož Jistebník získal jako posilu právě pro play off.

Úvodní zápas semifinále gólově odstartovala v 7. minutě druhá posila z VŠB, Radim Špaček, kterému nabil zkušený Oldřich Malý. Už za dvě minuty nachytal nepřipraveného Gerčáka střelou z dálky Vít Blažej a poločas uzavřel třetí brankou do sítě Nejzbachu Marcel Žiga.

Pouhé čtyři minuty druhého poločasu stačily jistebnickému Blažejovi ke druhé brance zápasu, která asi definitivně pohřbila naděje čtvrtého týmu po základní části futsalové ligy. Čtyři minuty před koncem prvního zápasu série navíc upravil na 5:0 nadvakrát Tomáš Hvolka. V poslední minutě utkání zahrávaly oba týmy desetimetrové kopy za šestý akumulovaný faul, ale domácí Martin Kožušník ani hostující Radovan Kroulík nedokázali dát gól. Blíže byl Kožušník, jehož ránu zastavila tyč Gerčákovy svatyně. „S výkonem týmu jsme velmi spokojeni. Výborně jsme se na soupeře připravili a předvedli velmi pohlednou hru, hlavně v prvním poločase,“ řekl trenér CC R. Mroček-LKW Jistebník Radek Korený. „Ve druhé části utkání jsme dali příležitost všem hráčům a tím naše hra trošičku utrpěla, ale hráli jsme to, co jsme potřebovali. Vzhledem ke skóre, které v průběhu zápasu stále narůstalo, jsme chtěli udržet nulu, a to se nám povedlo,“ dodal.

Hostující kouč Miloslav Růžička byl pochopitelně smutný. Těžko se mi zápas hodnotí. Jednoznačně jsme zaspali v první půli a dostali dvě rychlé branky, které prakticky rozhodly o dalším vývoji. Soupeř byl dnes ve všech směrech lepší a prakticky nás k ničemu nepustil.“

Góly: 7. Špaček, 9. a 24. Blažej, 15. Žiga, 26. Hvolka, ŽK: Maruchnič - Říha, Unger, rozhodčí: Brejník, Polák, diváci: 300

Jistebník: Myška - Špaček, Maruchnič, Kovařík, Kožušník – O. Jelínek, Kašický, Hvolka, Žiga, O. Malý, Blažej. Trenéři Radek Korený a Rostislav Brož

Vysoké Mýto: Gerčák - Dostál, Novotný, R. Malý, Pilný - Kroulík, Unger, Říha, Markovič, Černý, Kaplan. Trenér Miloslav Růžička (Druhé utkání semifinálové série se hrálo včera po uzávěrce strany).