SELP SV Mladá Boleslav - CC R. Mroček LKW Jistebník 3:6 (2:3)

Úvod utkání patřil domácím futsalistům, kteří si vypracovali několik brankových příležitostí, ale reprezentační brankář Krayzel odolával až do 3. minuty. V ní po trestném kopu Kahudy dopravil míč do sítě Holeček. Mladoboleslavští se ale neradovali dlouho. V 5. minutě Malý z trestného kopu propálil obrannou hradbu soupeře a bylo vyrovnáno. Domácí ztratili sebevědomí a začali chybovat. A hosté toho dokonale využili. V 10. minutě Žiga z úhlu prostřelil Knoblocha, a když dvě minuty poté po Hvolkově přihrávce Kašický zvýšil na 3:1 pro hosty, upadla hra SELPu do bezradnosti. Naději na zvrat vykřesal v 17. minutě Hrdina, který po Kamenického přihrávce snížil na jednobrankový rozdíl.

Druhý poločas začali domácí velkým náporem. Ve 22. minutě zahrál Žiga na brankové čáře rukou, dostal jen žlutou kartu a domácí kopali penaltu. Kamenického střelu nejdříve Krayzel vyrazil, ale na dorážku byl krátký. Po vyrovnání pokračovala Mladá Boleslav v tlaku, ale ten byl bez efektu. V obraně se však začali její hráči dopouštět hrubých chyb a hosté je neúprosně trestali. Nejprve skóroval v polovině poločasu Kašický po Hvolkově přihrávce a další hrubku potrestal Sluka po Malého příhře o dvě minuty později. Když pak Ondřej Jelínek ve 35. minutě bez problémů zvýšil na 6:3 pro Jistebník, nebylo co řešit. Domácí sice zkusili powerplay, ale do brankových příležitostí se nedostávali a hosté bez potíží tříbrankové vedení udrželi až do konce.

Branky: 3. Holeček, 17. Hrdina, 22. Kamenický z penalty - 12. a 30. Kašický, 5. Malý, 10. Žiga, 32. Sluka, 35. O. Jelínek, ŽK: Knobloch - O. Jelínek, Komár, Žiga, rozhodčí: Hanzlík, Brejník, diváci: 210.

Mladá Boleslav: Knobloch - Kahuda, Stejskal, Oliva, Sopko, Kamenický, Hrdina, Holeček, Mareš, Svoboda, Lofler. Trenér Jiří Baborák

Jistebník: Krayzel - Sluka, Komár, O. Jelínek, Hvolka, Žiga, Kašický, Malý, Myška. Trenér Radek Korený

Eco Investment Praha - CC R. Mroček LKW Jistebník 6:2 (4:0)

Jako ve zlém snu si museli, zvláště v prvním poločase dohrávaného 13. kola, připadat jistebničtí hráči. Už po třech minutách propálil Sláma gólmana Krayzela poprvé. Za chvilku mohla srovnat dvojice Kašický - Sluka, ale brankář Máca zareagoval včas. Takže se síť vlnila opět na druhé straně, autorem branky byl Pleyer. Pak ostřelovali Krayzela Šnídl s Fričem, oba ale trefili jen tyč. V 11. minutě mohl po nahrávce Ondřeje Jelínka snížit hostující Kašický, ale na Mácu nevyzrál. Za dvě minuty předvedla domácí dvojice Stejskal, Šnídl akci, na jejímž konci byl třetí gól Pražanů. Hned za minutu prostřelil Krayzela Pleyer a jistebnický gólman přepustil místo Myškovi. Ten musel hned včasným vyběhnutím likvidovat další šanci Pleyera a po něm i pokus Friče.

Že však kapitulace není na místě, předvedli hosté hned v úvodu druhého poločasu. Nejprve vyzkoušel pozornost Mácy po Myškově výkopu Kašický, ale domácí brankář jeho hlavičku zlikvidoval. Za pár vteřin už ale ani on nestačil na dorážku Hvolky, který Jistebníku vykřesal ještě naději. Jenže namísto dalších útočných akcí byla k vidění hra hlavně uprostřed hřiště. Ve 34. minutě inkasoval také Myška, když na něj vyzrál Novotný. Tři minuty před koncem si vzal Jistebník time out. Krátce po rozehrání sice Sluka snížil na rozdíl tří branek, ale to bylo ze strany hostů vše. V poslední minutě navíc Štorc upravil výsledek na 6:2 pro Eco Investment.

Branky: 3. Sláma, 6. a 14. Pleyer, 13. Stejskal, 34. Novotný, 40. Štorc -21. Hvolka, 38. Sluka, ŽK: Kožušník (Jistebník), rozhodčí: Novotný, Henych, diváci: 50.

Eco Investment: Máca - Pleyer, Frič, Šnídl, Sláma, Tichý, Štorc, Dlouhý, Stejskal. Trenér Vlastimil Bartošek

Jistebník: Krayzel (14. Myška) -Sluka, Kožušník, Žiga, Kašický, R. Jelínek, Komár, O. Jelínek, Hvolka. Trenér Radek Korený

Ostatní výsledky 1. ligy futsalu, 17. kolo: Mikeska Ostrava - VŠB Ostrava 3:1, Benago Praha - Bulldogs Hodonín 2:1, Nejzbach V. Mýto - Eco Investment Praha 3:3, SK Kladno - ERA-PACK Chrudim 7:2, Torf Pardubice - Šumperk 2:9.