Bulldogs Hodonín – CC R. Mroček LKW Jistebník 3:7 (3:1)

Zatímco domácí mohli do zápasu postavit kapitána Jánoše, jistebnický kouč Radek Korený mohl napevno počítat s uzdraveným Tomášem Slukou. Právě ten se ocitl v první šanci utkání, ale trefil jen tyč Myšákovy brány. Za tři minuty zahřmělo na druhé straně, Jakubíčkovu přihrávku zužitkoval Jánoš. Jistebník mohl srovnat Kovalem, ale mířil vedle. Sedmá minuta byla pro hosty katastrofou. Nejprve prostřelil Pikulíka opět Jánoš a pár vteřin nato zařídil třetí radost Hodonína Vorálek. „Nejsme na výletě,“ křikl po inkasované brance na spoluhráče brankář Krayzel a zamířil místo Pikulíka mezi tři tyče. Jeho spoluhráči si vzali zřejmě slova k srdci a začali více ohrožovat branku soupeře. Výsledkem tlaku byla ve 12. minutě střela Kovala, kterou do sítě tečoval Kašický. V závěru poločasu pak Krayzel prokázal, proč je stále nenahraditelný, když na poslední chvíli vyrazil pokus Šebesty.

Po přestávce jako první zahrozil domácí Zábranský, ale to bylo na dlouhou dobu z jejich strany vše. Iniciativu záhy převzal Jistebník a ve 30. minutě se mu zásluhou Hvolky a Kožušníka podařilo vyrovnat. O výhře vicemistra rozhodlo 120 vteřin, během kterých nastříleli jeho hráči tři branky. Do vedení přivedl hosty druhou brankou v utkání Kožušník. O chvilku později ho napodobil Sluka a do minuty prošel obranou Hodonína Kašický a upravil skóre na 6:3 pro hosty. To už nevydržel domácí brankář Myšák a místo přepustil Slováku Jankovičovi. Jenže ani on dlouho čisté konto neudržel a v závěru propustil do sítě střelu Sluky.

„Co k tomu říct… Snad jen škoda, že jsme nezvýšili na 4:1, měli jsme velkou šanci. Hráči si možná za výkon v první půli bod zasloužili. Ve druhé půli už jsme fyzicky nestačili a soupeř nás přehrál ve všech směrech,“ prohlásil smutný hodonínský kouč Robert Kolínek. Jistebnický kouč Korený přiznal, že na jih Moravy jel pro tři body. „Protrápili jsme se první půlí, asi jsme to podcenili. Vlastní neschopností vstřelit gól jsme přivedli zápas do stavu 0:3. Pak jsme to museli otáčet, zúžit sestavu na šest hráčů a dostat se trošku víc do tempa. To se povedlo, a ty góly jsme postupně nastříleli.“

Branky: 5. a 7. Jánoš, 7. Vorálek - 12. a 34. Kašický, 30. a 33. Kožušník, 33. a 40. Sluka, 30. Hvolka, ŽK: Vaculík – Kožušník, O. Malý, rozhodčí: Skřítecký, Slanina, diváci: 200.

Hodonín: Myšák (38. Jankovič) - Jánoš, Vaculík, Linhart, Duchoslav - Vorálek, Zábranský, Jakubíček, Kučí - Šebesta. Trenér Robert Kolínek

Jistebník: Pikulík (7. Krayzel) - Kožušník, Sluka, Hvolka, Kašický - Čavera, Komár, O. Malý, O. Jelínek – Koval. Trenér Radek Korený

Ostaní výsledky 1. ligy futsalu, 21. kolo: Benago Praha – Šumperk 5:5, VŠB Ostrava – ERA-PACK Chrudim 2:3, Mikeska Ostrava – Pardubice 4:2, Kladno - Eco Investment Praha 1:4, utkání Mladá Boleslav – Vysoké Mýto se hrálo po uzávěrce.