Geofin Nový Jičín - USK Praha 87:72 (19:19, 42:38, 67:49).

Již první čtvrtina ale ukázala, že hosté nedají nic zadarmo. Soustředili se hlavně na obranu, a i proto skončilo první dějství nerozhodně. V podobném duchu se nesla také čtvrtina druhá, s tím, že na jejím konci měli domácí mírný, čtyřbodový, náskok. A to díky střelecké chuti Šaroviče, který před odchodem do šaten zatížil konto soupeře 14 body.

Výrazněji začalo skóre narůstat ve prospěch domácích až po přestávce. K Šarovičovi se střelecky přidali také Reinberger a zatím nejlepší novojičínský střelec Chapman. Hosté začali pomalu upadat a nad vodou se drželi hlavně díky bodům Wagnera a Andelija. V poslední čtvrtině dali hosté do hry vše, ve snaze zdramatizovat nějak výsledek.

„Za vítězství jsem moc rád, přesto konečný výsledek utkání je zřejmě lepší než předvedená hra,“ řekl novojičínský lodivod Zbyněk Choleva a pokračoval: „Zvláště první půle se nám moc nevyvedla. Ztráceli jsme zbytečně míče a v doskocích jsme nepůsobili jistě.“ Po přestávce se vše ale změnilo, a domácí tak dovedli utkání do vítězného konce. „Od třetí čtvrtiny jsme začali hrát to, co umíme,“ dodal Choleva. „Gratuluji Novému Jičínu k vítězství. Spokojen mohu být hlavně za první půli, ve druhé to už nebylo ideální. Přesto musím hráče pochválit hlavně za nasazení,“ zhodnotil lodivodUSKKenneth Scalabroni.

Body: Šarovič 18, Chapman 15, Reinberger 12, Pelikán 11, Venta 9, Šoška a McMillian 8, Hájek 3, Gavlák 2, Štec 1 - Wagner 20, Andelija 18, Rerko 12, Dvořák 8, Platt 5, Slavík 4, Satoranský a Vukotič 2, Kotas 1, rozhodčí: Vrážel, Rozsypal, Holubek, fauly: 19:19, trestné hody: 12/11 - 15/10, trojky: 4:6, diváci: 1000, nejlepší hráč utkání: Robert Šarovič (Nový Jičín).

Další výsledky - 9. kolo: A Plus Brno - Liberec 80:72 (39:38), Děčín - Kolín 98:75 (61:44), Nymburk -Sadská 93:58 (48:22), Pardubice -Prostějov 73:76 (38:44).

1. Nymburk 8 1 756:624 17
2. Nový Jičín 8 1 768:651 17
3. Prostějov 8 1 769:700 17
4. Děčín 6 3 760:693 15
5. Pardubice 5 4 748:742 14
6. A Plus Brno 5 4 679:686 14
7. Ostrava 4 5 729:690 13
8. USK Praha 3 6 637:663 12