HÁZENÁ: Žáci jsou opět ve finále Žákovské ligy

Plzeň – Žákovská liga starších žáků v házené zná již šest družstev pro republikové finále. Házenkáři KH Kopřivnice odehráli v sobotu v Plzni poslední 6. kolo, ve kterém se rozhodovalo o postupu na Mistrovství České republiky v ročníku 2009/2010.

21.4.2010

Ilustrační fotoFoto: Deník

Kopřivničtí se postupně střetli s družstvy SSK Talent 90 Plzeň, Lokomotiva České Budějovice a TJ HC Náchod. Ve stejný den v Karviné bojovaly o postup na MČR družstva HC Baník Karviná, TJ Sokol Ostrava, TJ Sokol Nové Veselí a ElektroPraga Jablonec nad Nisou. Jen šestice družstev mohla postoupit, dvě družstva se musela se soutěží rozloučit.

Do prvního utkání nastoupili starší žáci Kopřivnice proti domácímu celku SSK Talent 90 Plzeň s cílem zvítězit. Utkání bylo vyrovnané od začátku, až do konce. Žádné z družstev si nebylo schopno vytvořit náskok větší, než o branku, a takto se bojovalo celé utkání. Poločas skončil 9:8 pro Plzeň a ve druhém poločase se v přetahované pokračovalo. „V utkání jsme nehráli nijak dobře, i když soupeř byl na nás velice pečlivě připraven, ale naše obrana měla mezery. Zbytečně jsme se nechali vylučovat, dělali jsme spoustu chyb při zakončení, navíc jsme neproměnili dva sedmimetrové hody, což při konečném zúčtování chybělo, a tak jsme v prvním důležitém utkání zbytečně prohráli 18:19,“ popsal trenér Jan Martínek.

Do druhého důležitého utkání nastoupili starší žáci KH Kopřivnice proti družstvu Lokomotiva České Budějovice. „Byli jsme pod tlakem, neboť další porážka by mohla naše další účinkování pořádně zkomplikovat. Soupeř hrál velice dobře, ale jen první poločas, který jsme vyhráli těsně 11:9,“ popsal Martínek. V úvodu druhého poločasu hráči Kopřivnice střelili tři branky v řadě, soupeři se výsledkově vzdálili na pět branek a tento výsledek si již v klidu a v pohodě udržovali až do samotného závěru. Nakonec zvítězili přesvědčivě 22:15 a zachovali si tak postupové naděje. Klíčové utkání je ale teprve čekalo.

V posledním třetím a veledůležitém utkání se Kopřivničtí potkali s TJ HC Náchod. V utkání šlo o hodně, neboť remíza či vítězství zaručovalo Kopřivnici postup na Mistrovství republiky, porážka mohla znamenat stop. Hráči si uvědomovali důležitost tohoto utkání, a tak hned z úvodu šli do vedení, vytvořili si náskok a vypadalo to, že utkání v klidu a v pohodě dohrají do vítězného konce. Nebylo to však tak jednoduché.

„Několikrát jsme chybovali, soupeř začal pomaličku ukrajovat z našeho náskoku a poločas tak skončil těsně 14:12 pro naše barvy,“ přiblížil trenér. Ve druhém poločase si Kopřivničtí sice stále udržovali vedení, ale soupeř bojoval a stále stahoval jejich náskok. Nakonec ale přece jen odolali a v závěru přidali branky navíc a utkání vyhráli 26:21. Tím si zajistili postup na červnové Mistrovství republiky.

KH Kopřivnice tak nakonec postupuje společně s družstvy SSK Talent 90 Plzeň a Lokomotiva České Budějovice, když z Kopřivnické skupiny vypadlo družstvo TJ HC Náchod. Z vedlejší skupiny postupují na MČR družstva HC Baník Karviná, TJ Sokol Ostrava a TJ Sokol Nové Veselí, vypadajícím je družstvo ElektroPraga Jablonec nad Nisou. Šestice družstev bude bojovat ve dnech 4. června 2010 v Karviné o titul Mistra republiky.

„Nebylo to jednoduché. Všechna družstva byla velice dobře připravená, byli to vynikající a zdatní soupeři, každé z družstev chtělo postoupit na MČR a všichni hráči v každém z utkání bojovali až do konce s jediným cílem, postoupit,“ hodnotil Jan Matrínek a uzavřel: „Nám se to po roce opět povedlo a už samotný postup na MČR je obrovským úspěchem.“

Sestava a branky KH Kopřivnice: Radim Tichavský, Denis Tůma – David Zima 18, Marek Bukovský 14, Jan Hanus 12, Patrik Fulnek 9, Tomáš Kocsis 4, Jakub Molnár 4, Lukáš Bezděk 4, Pavel Kudělka 1, Martin Veřmiřovský, Jiří Pavlík, Patrik Přadka. Trenér Jan Martínek, vedoucí družstva Igor Fulnek.

Výsledky v turnaji: SSK Talent 90 Plzeň – KH Kopřivnice 19:18, TJ HC Náchod – Lokomotiva České Budějovice 22:25, TJ HC Náchod – SSK Talent 90 Plzeň 18:21, Lokomotiva České Budějovice – KH Kopřivnice 15:22, KH Kopřivnice – TJ HC Náchod 26:21, SSK Talent 90 Plzeň – Lokomotiva České Budějovice 26:19

Pořadí v turnaji: 1. SSK Talent 90 Plzeň (skóre 66:55, 6 bodů), 2. KH Kopřivnice (66:55, 4b.), 3. Lokomotiva České Budějovice (59:70, 2b.), 4. TJ HC Náchod (61:72, 0b.).

21.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Petřvald na Moravě nyní čeká druhé domácí utkání v řadě, když v sobotu od 17.00 vyzve Ostravu-Jih.

I. B třída, sk. B: Až příliš krutá porážka pro Petřvald

Fotbalisté Jeseníku zažívají podařený vstup do sezony, když uspěli i ve druhém zápase, ve kterém zvítězili v Odrách 3:2.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Mořkov si vyšlápl na Starý Jičín

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Fotbalisté Frenštátu otočili duel v Českém Těšíně a i díky dvěma trefám kanonýra Klimpara slavili vítězství 3:1.

Tým Tomáše Černína prohrál na hřišti Staré Bělé 1:4 a o první výhru v novém ročníku krajského přeboru se může pokusit v neděli, kdy doma vyzve Pustou Polom.