Domácí svěřenci trenéra Iva Vávry vlétli do utkání lépe, a diktovali tak tempo zápasu. V 11. minutě vedli tříbrankovým rozdílem 7:4. Střelecky se činil hlavně osmnáctiletý Adam Reček a svými výbornými zákroky v tu dobu deptal Frýdek-Místek kopřivnický brankář Josef Pour.

V 28. minutě vedli domácí házenkáři už 17:11, ale Frýdek-Místek stihl ještě do poločasu skóre upravit. Do šaten tak oba týmy odcházely za stavu 18:13.

Druhá půle nenasvědčovala žádnému dramatu, domácí totiž vedli ještě v 18. minutě druhé půle 28:21. Jenže hosté nesložili zbraně a závěr utkání sliboval nebývalé drama. Ledově klidný Hes proměnil v rychlém sledu oba sedmimetrové hody a velezkušený David Kalous, který přišel před sezonou z Karviné, dokázal přidat další branky. V čase 24:11 tak na ukazateli skóre svítil stav 28:27 pro domácí borce. Zodpovědnosti se pak nebál domácí mladík Adam Reček, který jako by se zhlédl v nejlepším českém házenkáři Filipu Jíchovi a výstavní ranou zajistil domácím dvoubrankový náskok. Rychlá odpověď hostí na sebe nenechala dlouho čekat, a náskok domácích tak byl znovu jednobrankový. Důležitou branku na 30:28 pak přidala letní posila kopřivnických, Daniel Hojník. Minutu před koncem utkání, za stavu 31:30, si vzal domácí kouč Ivo Vávra oddechový čas. Domácí poté přidali ještě dva góly a mohli se svými fanoušky slavit první dva body v této sezoně.

Nejpilnějším střelcem domácích byl mladý Adam Reček s deseti brankami, za hosty se nejčastěji trefoval Tomáš Hes, pravé křídlo frýdeckomísteckách, který svůj střelecký účet zakončil na devíti trefách. Domácí trenér Ivo Vávra tak se svým týmem mohl slavit první dva body této sezony.

„Začali jsme po dlouhé době výborně první poločas. Opět skvěle zachytal Pepa Pour v brance. Myslím si, že to byl klíčový moment utkání. Do druhého poločasu jsme si v šatně řekli, že budeme chtít ten náskok navýšit, dařilo se nám to patnáct minut, potom jsme zřejmě polevili fyzicky, hráli jsme to v sedmi lidech. Frýdek tam prostřídal pár mladých kluků, co začali běhat a to nám dělalo největší potíže. Na druhé straně se opět projevila trochu ještě ta nevyzrálost některých našich kluků, kteří to zkoušeli individuálně a udělali tam spoustu věcí, které tam dělat nemuseli. Nakonec jsme se museli strachovat o výsledek, ale udrželi jsme ho, za což jsme rádi a doufám, že budeme doma bodovat vždycky," dodal k utkání trenér KH Kopřivnice.

KH Kopřivnice – SKP Frýdek-Místek 33:30 (18:13)

Sestava a branky Kopřivnice: Pour, Žingor - Lipový 1, Veřmiřovský 4, Stanislav 1, Kahánek, Gřes 1, Krejčiřík 8, Reček 10, Měchýř 3, Bukovský, Hojník 3/2, Střelec 2, Martinásek

Sestava a branky Frýdku-Místku: Šoltys, Marenčák, Pohludka 1, - Klaban, Komárek 1, Mynář, Petřík 4, Kichner 5, Hečko, Unger, Dyba 2, Vacula 4, Hes 9/6, Kalous 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/6, vyloučení: 5 – 8 (ČK Vacula). Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváci: 460