Házenkáři padli potřetí v řadě

Extraligová Kopřivnice prohrála v Novém Veselí. Konec nepříznivé série může přijít v pátek, kdy hostí poslední Litovel

25.10.2016

Házenkáři Kopřivnice. Ilustrační foto.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Tohle se nepovedlo! Extraligoví házenkáři Kopřivnice totiž nechali všechny body na palubovce Nového Veselí, kde celý zápas prohrávali a nakonec v bouřlivé kulise padli 22:27. Pro nováčka z Vysočiny se navíc jednalo o vůbec první domácí výhru v sezoně.

Kopřivnici, které stále citelně chyběl zraněný kanonýr Rachač, nevyšel vstup do zápasu, když ve 12. minutě prohrávala 2:6. Dotahovat pak museli Vávrovi svěřenci po celé utkání. Navíc se trápili v koncovce a deset minut před koncem první půle prohrávali už 6:11. Nakonec však domácí odcházeli do kabin s tříbrankovým náskokem (14:11).

V euforii hrající nováček, který v minulém utkání v Hranicích získal první extraligové body, si pak nadále udržoval mírný náskok a v parádní atmosféře, ke které přispíval také kotel kopřivnických příznivců, směřoval ke druhé výhře v řadě. Zlom mohl nastat mezi 47. a 50. minutou, ve které domácí vedli 21:19, ale Kopřivnice ani jeden ze svých dvou útoků nepřetavili ve snížení a na výtečného Schamse v domácí brance si nepřišla. „Tam se zápas lámal. Mohli jsme s tím ještě něco udělat, ale bohužel," litoval po utkání zklamaný trenér kopřivnických házenkářů Ivo Vávra.

Namísto toho přišlo domácí vedení 23:19, které už si Hladíkův výběr pohlídal až do konce, po kterém slavil výhru 27:22.

„Prohráli jsme s lepším týmem, který chtěl v bouřlivé atmosféře vítězství více než my a šel si za ním od začátku zápasu. Takhle se o extraligové body neboduje. My jsme hráli liknavě, bojácně a hráči absolutně neplnili pokyny. Zatímco v Brně jsme se o body rvali, tady to bylo úplně něco jiného. Navíc naše střelecká potence není vůbec dobrá," uvědomoval si kouč KH Kopřivnice, jenž byl spokojen pouze s výkony brankáře Žingora a zkušeného Jiřího Gřese, jenž byl s deseti brankami nejlepším střelcem týmu. „Přestože není zdravotně úplně fit, tak ukázal, jak se bojuje o body," připomněl Vávra.

Extraliga pokračuje netradičně již ve sváteční pátek. Kopřivničtí přivítají v 18 hodin poslední Litovel.

Extraliga házenkářů, 8. kolo:
TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ - KH KOPŘIVNICE 27:22 (14:11)

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmičky: 6/2 - 4/4. Vyloučení: 8:7. Diváci: 500. Nejvíce branek N. Veselí: Melichar 6, Dolejší 3/2, Zourek, Štěrba po 3.
KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Lipový, Střelec, Zima, Jan Gřes 2, Hečko 2, Mička, Petřík, Jiří Gřes 10/4, P. Fulnek 1, Filouš, Jonák, Hanus 4, Mynář 2, Bukovský 1. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.

Zbylé výsledky 8. kola: Hranice – Fr.-Místek 31:29, Dukla Praha - Jičín 27:22, Litovel – Brno 24:29, Zubří - Karviná 32:25, Plzeň - Lovosice 29:24.