Jakubčovice doma ovládly úvodní finále s Jokeritem

Z prvního finále divizní skupiny F udělali jednoznačnou záležitost, po které se ujali vedení 1:0. Futsalisté jakubčovické Baracudy totiž v domácím prostředí oderské haly zvítězili nad Jokeritem Kopřivnice vysoko 8:2 a už v sobotu mohou v kopřivnické hale ZŠ Emila Zátopka, kde je od 18.30 na programu druhé utkání finálové série, slavit celkový triumf.

14.3.2017

JAKUBČOVICKÝ kapitán Aleš Michálek přispěl k první finálové výhře nad Jokeritem hattrickem. Foto: Deník/Archiv

Oslabený Jokerit, který dorazil pouze se dvěma čistokrevnými obránci, vstoupil do finálového souboje s vítězem základní části lépe a zásluhou Fendrichova voleje šel do mírného náskoku. Ve 12. minutě však zblízka vyrovnal dorážející Ďurica a Baracuda rázem ožila.

Jokerit však jakubčovickým kombinacím odolával, ale pouze do doby, než přišel samotný závěr prvního poločasu, ve kterém nejprve obrátil skóre na domácí stranu tečující Ďurica a půl minuty před odchodem do kabin zvyšoval Šaran již na 3:1.

Baracuda pak svým příznivcům předvedla zdařilý nástup do druhé části, když dvakrát potrestala hostující nepřesnosti a po gólech Davida Molnára a Michálka vedla 5:1. Po přihrávce Bučka pak sice snížil Chromečka, ale závěr patřil Jakubčovicím. Nejprve udeřil Martin Zagol a v závěru pak ještě stihl zkompletovat hattrick Michálek, jenž upravil na konečných 8:2.

„Utkání bylo ze začátku velmi vyrovnané, ale s postupem času a hlavně vstřelenými brankami jsme byli lepším týmem. Myslím si, že svůj den neměl kopřivnický brankář, který po většinu sezony Jokerit držel. V Kopřivnici nás ale čeká velice náročné utkání. Hodně záleží, jak budou kluci hrát velký fotbal. Taky bych chtěl poděkovat všem fanouškům a doufám, že nás přijedou podpořit i do Kopřivnice," sdělil trenér jakubčovických futsalistů Josef Molnár.
Před Jokeritem je tak jasný úkol, kterým bude vrátit finálovou sérii zpět do oderské haly.

„I přes komplikace v našich obraných řadách, jsme prvních osmnáct minut zvládli nad očekávání. Ze začátku jsme byli dokonce aktivnější. V druhém poločase jsme opět zahodili několik šancí a místo abychom snížili, tak soupeř využil několik našich chyb a odskočil nám. Šestibrankový rozdíl je až moc krutý, ale v playoff skóre nehraje roli. Jakubčovice jasně ukázaly svoji sílu a hlavně produktivitu. Budeme se snažit v domácím prostředí vyrovnat," poznamenal pro klubový web strážce kopřivnické branky Jakub Medek.

BARACUDA JAKUBČOVICE – JOKERIT KOPŘIVNICE 8:2 (3:1)

Branky: A. Michálek 3, P. Ďurica 2, D. Molnár, M. Zagol, R. Šaran – T. Fendrich, O. Chromečka. ŽK: Prchal. Rozhodčí: Bačkovský, Tomeš. Diváci: 135.

STAV SÉRIE 1:0.

Baracuda: Pavelka (21. Strempek) – D. Molnár, K. Molnár, M. Zagol, Vavroš – Michálek, Ďurica, P. Zagol, Šaran. Trenér: J. Molnár.

Jokerit: Medek (Fajmon) – Hruška, Buček, Kružliak – Prchal, Chromečka, Fendrich, Bartoň.