Jakubčovice postupují. FU a Jokerit čekají rozhodující bitvy

/FOTOGALERIE/ Futsalisté jakubčovické Baracudy potvrdili pozici vítěze základní části divize, sk. F, když oderské Beach Boys porazili i podruhé a po vítězství 10:3 mohou slavit postup do semifinále. Zatímco první díl série musely rozhodnout až penalty, tak nedělní střetnutí už tak daleko nedošlo.

16.2.2017
Fotogalerie
25 fotografií

Ferram Opava – FU Kopřivnice 12:4Foto: DENÍK / Petr Widenka

Odry, pro které se jednalo o premiérovou divizní sezonu, se však v bouřlivém prostředí, kdy tamní diváci znovu zaplnili halu až po strop, dostaly do vedení, ale Baracuda ještě v první půli skóre otočila a v té druhé už svému rivalovi nedovolila skórovat ani v jednom případě.

výhru v sérii řídil jakubčovický kapitán Aleš Michálek. Hráč, který jinak obléká dres fotbalového Valašského Meziříčí v divizi, pětkrát skóroval a výrazně tak přispěl k ukončení zajímavé série.

KOPŘIVNICKÉ CELKY NEPROMĚNILY MEČBOL

Postupové oslavy zatím musely odložit oba kopřivnické celky. Jokerit totiž prohrál na brušperské palubovce s Krmelínem 4:6 a sérii tak bude muset rozseknout až třetí duel, který je na programu v sobotu večer po klání extraligových házenkářů Kopřivnice s Brnem.

Hráčům s žolíkem ve znaku nepomohl ani parádní start, když v 7. minutě vedli 2:0. To si gólové asistence vyměnili Buček s Březinou. Krmelín pak sice snížil, ale hosté si do druhého poločasu odnášeli mírný náskok 2:1. Po změně stran však přišel nejprve obrat domácích, kteří se ve 29. minutě trefili dvakrát během dvanácti vteřin.

Jokerit se však nenechal zahanbit a ve 35. minutě, dvěma góly za 27 vteřin, strhl vedení znovu na svoji stranu. Dramatický duel pak vyvrcholil v poslední minutě a půl. Ještě předtím však obdržel poměrně přísnou červenou kartu kopřivnický Hruška a Krmelín nakonec početní výhodu proměnil, když v čase 38:37 vyrovnal na 4:4. Po následné rozehrávce pak krmelínští futsalisté využili chybné rozehrávky a třináct vteřin po vyrovnávací trefě šli do vedení 5:4.

Jokerit to pak zkoušel ještě při hře bez brankáře, ale v samotném závěru ještě Krmelín zpečetil gólem do prázdné branky srovnání série.

„Zápas se nám nepovedl. Sice jsme rychle vedli 2:0, ale individuálními chybami a vlastním gólem jsme soupeře nakopli a dovolili třikrát skórovat. Pak jsme sice otočili na 4:3, ale přišla přísná červená karta, vyrovnání v oslabení, hned ztráta po rozehrání a Krmelín opět otočil. Je třeba se poučit z vlastních chyb a vrátit se k výkonu, kterým jsme Krmelín doma přejeli. Rozhodující zápas bude nejspíš opatrný z obou stran a každá chyba může rozhodnout, ale věřím, že se z postupu budeme radovat my," uvedl pro klubový web brankář kopřivnického Jokeritu Jakub Medek.

Kopřivnické „Fučko" pak padlo vysoko 4:12 na palubovce Opavy a série se nyní za stavu 1:1 stěhuje k rozhodujícímu duelu zpět do Kopřivnice. Po první půli vedl domácí Ferram, v jehož sestavě se po šesti letech představil Tomáš Mičola z Baníku Ostrava, 3:2, ale zkraje druhé části si „Fučko" dalo vlastní gól a poté následoval opavský brankostroj.

Mičola se blýskl celkem čtyřmi góly a na palubovce si zvlášť rozuměl s exligistou Zbyňkem Pospěchem, který bude v blížící se jarní části fotbalové sezony nově oblékat dres divizního lídra z Valašského Meziříčí. „Takový výbuch já osobně nepamatuji. Poločas byl od nás ještě přijatelný, ale ve druhém jsme absolutně vyhořeli v obraně. Nicméně jedeme dál. Je to play off, takže jestli prohrajeme 12:4 nebo 5:4 nic neřeší. V pátek musíme dát do toho všechno a věřím, že postoupíme my," uvedl pro web futsalfifa za kopřivnické FU Milan Štěpán.

Start baníkovského Tomáše Mičoly však není v páteční rozhodující bitvě jistý. „Tomáš má povinnosti v Baníku. Nejspíš se budeme muset obejít bez něj. Spousta dalších kluků má tréninky ve svých fotbalových klubech. I z toho důvodu jsme Kopřivnici žádali o přeložení na sobotu nebo neděli. Nemohla nám však vyhovět, protože v dalších termínech je jejich hala obsazena. Šance pro oba celky jsou otevřené," sdělil před pátečním vyvrcholením čtvrtfinálové série kouč Opavy Miroslav Tůma.

2. ZÁPASY ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF:

Beach Boys Odry – Baracuda Jakubčovice 3:10 (3:4)

KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:2.
Branky: E. Chuděj, M. Paszko, J. Vidlák – A. Michálek 5, P. Zagol 4, P. Ďurica. Rozhodčí: Ovšák, Glogar. ŽK: M. Goláň – P. Ďurica. Diváci: 140.

SK Krmelín – Jokerit Kopřivnice 6:4 (1:2)

STAV SÉRIE 1:1.

Branky: J. Škrkoň 2, M. Pchálek 2, P. Mácha, P. Pergler – M. Buček 2, R. Březina, P. Střelec. Rozhodčí: Tomeš, Vaškovský. ŽK: L. Havránek, A. Ručka, J. Škrkoň – R. Březina, P. Střelec. ČK: D. Hruška (Jokerit). Diváci: 40.

Ferram Opava – FU Kopřivnice 12:4 (3:2)

STAV SÉRIE 1:1

Branky: T. Mičola 4, M. Hoza 2, Majewski, J. Žurek, Z. Pospěch, D. Žurek, A. Černohorský, vlastní – R. Bartoš 2, M. Košárek 2. Rozhodčí: Zbožínek, Snášel. ŽK: R. Petráš (FU). Diváci: 72.

KFV Roub Vítkovice – Růžové Tlapičky Hukvaldy 2:4 (1:1)

Program třetích zápasů:Pátek 17. února, 18.45 FU Kopřivnice – Ferram Opava (hala SOU).
Sobota 18. února, 20.20 Jokerit Kopřivnice – SK Krmelín (hala ZŠ Emila Zátopka).

PLAY-OUT:

Oskarol Orlová – Top Dogs Nový Jičín 9:14 (5:4)

Branky Top Dogs NJ: M. Bajger 5, J. Jachník 2, J. Šimek 2, T. Bátrla 2, M. Miloševič, P. Horák, J. Tobola.

Neděle 19. února, 17.00 Dragons Nový Jičín – Oskarol Orlová (hala ABC).

1. Top Dogs Nový Jičín 2 2 0 0 20:10 6
2. Oskarol Orlová 1 0 0 1 9:14 0
3. Dragons Nový Jičín 1 0 0 1 1:6 0

16.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vedoucí Jistebník (ve fialovém při podzimním domácím souboji s Odrami) zvládl první jarní utkání a v Kopřivnici slavil, po zdařilém obratu, tříbodový zisk.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Úvod jara ve znamení vzpoury týmů ze spodu tabulky

Antonín Patka.

Předseda OFS Nový Jičín Patka: Chystáme i nové projekty

AUTOMIX.CZ

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Příborští policisté pátrají po dvojici neznámých pachatelů

Po pachatelích krádeže příruční tašky a následného opakovaného zneužití platební karty pátrají policisté z Příbora.

Nejtepleji v Moravskoslezském kraji dnes bylo v Karviné, 21,9 st.

Nejtepleji v Moravskoslezském kraji dnes bylo v Karviné, kde meteorologové naměřili 21,9 stupně Celsia.

Frenštátské naděje na body skončily v Háji

Fotbalisté frenštátského Beskydu prohráli v pokračování krajského přeboru na hřišti Háje ve Slezsku 1:3. Vítězství Slezanů řídila dvěma góly zahraniční akvizice Dao Pouwedeoi. Tým hrajícího trenéra Davida Kobylíka nyní čeká klíčové utkání jara, ve kterém v neděli od 15.30 přivítá čtrnáctou Orlovou.